Правила, за якими мігранти можуть отримати громадянство Росії, ускладнилися.
24 жовтня відповідний указ президента Дмитра Мадведєва набрав чинності.
В указі зазначено, що відтепер іноземці, які хочуть працювати в Москві, зобов’язані пред’являти для цього вид на проживання.
Раніше існували три види документів (міграційна карта, дозвіл на тимчасове проживання і посвідку на проживання), які можна було представити на вибір при розгляді питання про отримання громадянства РФ. Згідно з новим президентським указом, іноземні громадяни відтепер зобов’язані пред’являти саме вид на проживання — документ, що підтверджує право мігранта постійно проживати в Росії.
Відтепер приїжджий спочатку буде отримувати міграційну карту, яка дозволяє лише тимчасове перебування на території Росії. Потім він отримує безпосередньо дозвіл на тимчасове проживання і лише після — вид на проживання.
27 травня Федерація мігрантів РФ повідомила, що в Росії проживає до 16 млн мігрантів, 9 млн з яких вже отримали російське громадянство. Більшість з них становлять ті, хто в пострадянський час повернувся на батьківщину до Росії з колишніх республік СРСР. За оцінками експертів, до 2030 р. Росія потребуватиме залучення ще 30 млн мігрантів.
У червні заступник директора Федеральної міграційної служби (ФМС) Анатолій Кузнєцов визнав, що число мігрантів у Росії в залежності від сезону коливається від 5,4 млн до 9 млн людей, при цьому квота на 2011 р. складає 1,7 млн людей.
Нагадаємо, Україна лідирує у списку нових мігрантів до Росії, Польщі та Чехії. Такий висновок зробили експерти Організації з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), що об’єднує розвинені країни світу.
Починаючи з 2005 року в Україні спостерігається стабільна тенденція перевищення припливу мігрантів над кількістю охочих покинути країну. Як повідомляє Інститут демографії, в 2010 році в Україні зареєструвалося 30810 осіб, виїхало — 14677. Серед країн — «відправників» легальних іммігрантів в Україну лідирують колишні республіки СРСР. На першому місці Росія з 13920 іммігрантами, на другому Молдова — 3728, на третьому Узбекистан — 1911.
Джерело: ТСН
Коментарі
коментарів немає