Минула сесія Луцької міської ради запам’ятається доволі суперечливим рішенням про зміни у складі постійних комісії ради. Суперечливість такого рішення полягала у тому, що відповідно до підготовленого фракцією «Батьківщина» проекту Олена Голєва (котра є власником великого бізнесу з пасажирських перевезень у місті) повинна була змінити Рустама Дячука на посаді голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження, а Антона Сосновського, в супереч його бажанню та нормам законодавства, пропонувалось перевести з бюджетної комісії в освітню.
Якщо глибше проаналізувати передумови для прийняття цього рішення, обговорення його на засіданнях постійних комісій та на сесії, результати голосування за проект то можна прийти до досить цікавих висновків.
Об’єднання двох питань у проекті рішення в одне може свідчити про те що його ініціатори не були впевнені, що такі рішення знайдуть підтримку серед депутатів, якщо будуть внесені окремо. За інформацією, що надходить з депутатського середовища, представники «Батьківшини» просто не могли провалити зміну Дячука на Голєву, в іншому випадку їх могло б чекати, те що сталось з Дячуком та Сосновським раніше, тобто виключення з фракції. До речі, такий розвиток подій не виключений щодо Андрія Осіпова та Романа Бондарука, які опонували цьому рішенню та відповідно за нього не голосували.
Таким чином Сосновський опинився заручником ситуації у середовищі «Батьківщини» та інших фракцій, проте він ще має можливість судового оскарження рішення міської ради у тій частині, що стосується його особи.
Спробуємо розібратись чим керувались представники фракції «За Україну!» та групи «Рідне місто» підтримуючи призначення Олени Голєвої на посаду керівника постійної комісії.
Щодо депутатів фракції «За Україну!» (в першу чергу Богдана Шиби та Павла Данильчука), то їх голосування за це питання варто розглядати як взаємообмін голосів, оскільки пізніше рада голосувала за питання про надання в оренду комунального приміщення для громадської організації «Національний Альянс» на пільгових умовах.
Ця організація фактично є найближчим партнером партії «За Україну!».
Якщо аналізувати голосування групи «Рідне місто», яку очолює Андрій Козюра та яка слугує депутатською опорою для міського голови, то тут для голосування, очевидно були інші мотиви. Відомо, що ні Андрій Козюра, ні Микола Романюк не мають великої прихильності до Олени Голєвої та її бізнесу, а тому можна було очікувати, що цього рішення вони підтримувати не будуть. З іншої сторони, в інтересах цієї групи було позбавлення членства у бюджетній комісії Антона Сосновського, діяльність якого часто дратує міського голову. Окремі депутати та експерти вказують на те, що позицію цієї групи під час голосування визначало й побажання голови ОДА Бориса Клімчука, який схвально ставиться до діяльності сімейства Голєвих.
Тому припускаємо, що Микола Ярославович всупереч своєму бажанню змушений був особисто підтримати це рішення та просити підтримки своєї групи, щоб не ставити під загрозу свої конструктивні стосунки з «губернатором». Саме голосування групи «Рідне місто» показало, що її позиція не є монолітною, оскільки не всі депутати підтримали цей принциповий проект рішення.
Виходячи з того, як відбувались відкриті та закулісні процеси по змінах у керівництві та складі депутатських комісій у Луцькій міській раді можна очікувати ще цікавіших наслідків від прийнятих рішень.
Зокрема призначення директором Луцького підприємства електротранспорту екс-гендиректора ЛуАЗу Івана Грицанчука ряд осіб розглядають як реалізацію впливів сімейства Голєвих на становище та ринок пасажирських перевезень у місті.
Ми також припускаємо, що «ввійшовши у кураж» Олена Василівна не зупиниться на досягнутому. Наступною на черзі може виявитись посада секретаря Луцької міської ради, яка дає додаткові дивіденди та публічність, які в ході виборчої кампанії до Верховної Ради України не зайві для будь-якого кандидата.
Підготовлено експертами ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» з метою якісного інформування політично свідомої громадськості про ключові політичні події держави, області та міста. При підготовці даного матеріалу використовувалась інформація всеукраїнських та місцевих друкованих і електронних засобів масової інформації (pravda.com.ua, unian.net, interfax.ua, volynnews.com, pravda.lutsk.ua, vip.volyn.ua, zik.ua), офіційних інтернет сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування (voladm.gov.ua, volynrada.gov.ua, lutsk.ua).
Коментарі
коментарів немає