Особливості роботи Луцької міськради, ймовірний шлюб «Сильної України» і Партії регіонів, відносини з Миколою Романюком, Юрієм Корольчуком та іншими політиками, розподіл постійних комісій у міській раді, ігри Голєвої та Пустовіта, реальність «покращення життя» в країні, бруківка на Театральному майдані та приціл на парламентські вибори-2012, - про все це і не тільки розповів у своєму інтервю «Під прицілом» депутат Луцької міської ради Іван Смоленг.
- Іван Павлович, виповнюється рік роботи цього скликання міської ради Луцька. Як ви можете оцінити, по-перше, роботу цієї міської ради, а, по-друге, роботу вашої фракції в складі Луцької міської ради?
- Я думаю,що за рік роботи цієї каденції міської ради якогось конструктиву або однієї думки, що депутати працюють для того, щоб в місті щось змінилося на краще - такого не вбачається. Тому що через політичні сили,які представлені в міській раді,є дуже багато політичних питань.«Свобода»висуває свої політичні питання про Бандеру: Бандера - герой, Бандера - почесний громадянинміста Луцька, Бандері - пам'ятник.«Батьківщина»: зверення то до Карпачової, то до Президента, то доПрем'єра і тільки. Якщо ж взяти господарські питання - тепло, прибирання міста, водопостачання міста, тотаких питань дуже мало. І ніби депутатів мало турбують питання життя міста, а турбують тільки політичніпитання. Якщо звернути увагу на перейменування вулиць, то я неодноразово наголошував це на сесії: є вулиця в центрі міста Степана Бандери, яку перейменували. Але ніхто з депутатів "Свободи" і "Батьківщини", які і голосували, і підтримували це питання, не зробив ні запиту,ні звернення, що на цій вулиці (це я для прикладу) немає навіть тротуару. Тому, якщо роботу ради оцінити в цілому, то вона є незадовільна,бомало уваги приділяється життю міста.
- Ну а ваша фракція як?
- Наша фракція є дуже маленька. Це є чотири депутати. І ми робимо, і стараємся щось зробити. І навіть хочу вам привести приклад, що нам вдалося зробити. В першу чергу, це звернути увагу на другу спортивнушколу, на зал спортивної школи,який ми зробили.Також це допомогадошкільним навчальним закладам. В нас було проведено пару таких заходів. Зараз в нас дуже масштабний захід планується до дня інваліда на грудень місяць. Ми проволимо такі заходи. Ну що може зробити наша політична сила? Тому що, скажімо, в міській раді, якщо ми висуваємо якісь свої питання, нас просто не підтримують або свідомо ігноруюють.
- Гаразд. Відносно нещодавно відбувся з'їзд партії "Сильна Україна" в Києві, де було піднято питання прооб'єднання "Сильної України" з Партією регіонів. Мене, власне, цікавить ситуація на місцевому рівні. Чи звертались до вас представники "Сильної України" з приводу об'єднання? Чи, можливо, депутат Андрій Розумовський контактував з вами,проводив певні переговори з цього питання?
- Ще не було ніяких переговорів, не було ще контактів з цього питання. Нас повідомили, що в них відбувся з'їзд. Повідомили на які посади претендують ті чи інші члени партії "Сильна Україна", зокрема Розумовський, голова міської організації партії. Ми ще з ним не вели ніяких переговорів. Я був у відпустці. Знаю тільки, що Розумовський вступив у групу "Рідне місто". Але ми з ним по цьому питанню навіть нерозмовляли.
- А у випадку його бажання вступити у Партію регіонів ви готові, наприклад, запропонувати йому посадузаступника фракції?
- Ні, я сам ніколи не прийму такого рішення, тому що в нас є рада. Ми зберемо раду - партійна рада - і тоді подивимось, що ми можемойому запропонувати. І яка буде його поведінка, що він хоче, чи скажем, скільки може з собою привести членів "Сильної України", які вступлять до нас у Партію регіонів. Тому що я, наприклад, можу сказати, що в нас сьогодні в Луцьку нараховується 1162 члени Партії регіонів. От він прийде і скаже - в нас є стільки і стільки то, і ми згідні вступити до Партії регіонів. В мене є попередня інформація. що в нього (Розумовського - прим. редактора) є приблизно 320 - 330 людей, які готові вступити до нас. Але не все залежить тут від Розумовського чи від Партії регіонів. Тому є ще багатопитань.
- Хотілось би дізнатись про ваші відносини з міським головою Миколою Романюком. Чи це є відносинитісної співпраці,чи ця співрпаця носить тимчасовий характер, виникає спонтанно по певних питаннях?
- Ні, це є відносини співпраці. Тому що я вже в багатьох інтерв'ю сказав, що всі господарські питання, які є в місті, в яких зацікавлений міський голова, ми будемо тільки підтримувати. Це є і міст, який знаходиться над коліями біля залізничного вокзалу, і багато інших питань, і доріг. Я не підтримую тільки тихполітичних питань, де треба, скажем, з бюджету виділити кошти, зняти їх з будівництва дороги чи озеленення на пам'ятник Бандері. Це ми підтримувати не будем. А ті питання господарські, в яких зацікавлений не тільки Микола Ярославович, а зацікавлена вся громада міста, і, я думаю, більшість депутатів в цьому зацікавлена, але заважає їм політика, ми будемо підтримувати. Якихось же непорозумінь з Миколою Ярославовичем у мене ще не було. І я думаю, не виникне протягом цієї каденції.
- А як ставитесь до рішення депутатів міськради про зміну складу постійних депутатських комісій і певні призначення, які з цього приводу відбулись?
- Партія регіонів не підтримувала ці зміни. Ми говоримо, я так розумію, за Голєву і за Григоренка?
- Так.
- Ми не підтримували їх тільки через те, що Голєва ("Європейська партія") разом з Бірюковим мають фракцію з 2 людей. І то, Бірюков перейшов з "Батьківщини" у фракцію "Європейської партії". Фракція Партії регіонівналічуєчотири людини. Яка не отримала, дякуючи Пустовіту, ні одного голову комісії. В нас тільки є секретар комісії з медицини та науки. Це Дементьєва. То як ми можемо підтримувати фракцію вякій тільки два члени? Якби нам пішли на компроміс і, скажем, запропонували для Партії регіонів: ось вамтака-то комісія і ви відповідаєте за неї... А підтримувати тих, хто за спиною веде ігри і думає про перспективу, ми підтримувати не будем. Тому що в нас теж є нормальні депутати, які можуть працювати в будь-якій комісії. Спочатку, коли тільки-но пройшли вибори і ділились комісії, я звертався до Григорія Олександровича (Пустовіта - прим. редактора) з проханням віддати мені комісію з питань архітектури та містобудування: "Дайте мені цю комісію, і вона буде нормально працювати. Я маю досвід і знаю цю роботу". Але мені цю комісію не віддали. І ніяких пропозицій до нас не було. Тому Партія регіонів не підтримала це рішення.
- Тобто ви допускаєте, що у разі перегорів з тим же Юрієм Корольчуком, фракція якого є найбільшою у міськраді , ви могли б підтримати Голєву, якщо б вам запропонували якусь комісію?
- Так, але нам ніхто її не пропонував, тому нам не було й кого підтримувати. До Юрія Корольчука відношусь з дуже великою повагою. На відміну від багатьох інших членів партії "Батькіщина".
- Перейдемо до питання загальноукраїнського характеру. Як ви знаєте, останнім часом наш Держкомстат,Кабмін, Президент дуже полюбляютьнаводитистатистичні цифри того ж економічногозростання та низькі показники інфляції, які,на їх думку,складають 3 - 4%. Але навряд чи ці цифри відповідають дійсності. Складається враження, що створюється певна ілюзія для українців, коли наводятьсяцифри тієї ж інфляції в 3 - 4%, якщо насправді вони,як мінімум,складають кілька десятків відсотків. То чимає місце в Україні те "покращення", яке так декларується владою? Чи воно вигадане?
- Ви знаєте, нам проводять дуже часто навчання, тренінги. І в цьому році вже були, і в минулому році.Приїжджають народні депутати і ми задаємо такі самі питання. Як нам відповідати, наприклад, за центральну владу? Як депутати місцевих рівнів - сіл, селищ, міст - можуть нести відповідальність за
центральну владу? Ну не може депутат міста Луцька нести відповідальність за те, що робиться в Києві. Бо на це є центральна влада. А про рівень інфляції... Я не можу сказати, що він вимірюється в десятках відсотків. Якщо і є якась похибка, то при будь-якій владі була ця похибка, тільки була трошки менша,трошки більша. А за центральну владу я відповідальності нести не буду. Тому що ми не приймаємо законів. Центр - це є центр. Не можу більше нічого сказати.
- Повернемось до Луцька. Вище ви так активно порушували питання пам'ятника Степану Бандері. Ви взагалі категорично негативно ставитесь до спорудження пам'ятника Степану Бандері у Луцьку чи припускаєте його встановлення?
- Ні, ми не проти. Був час, коли ми збирали підписи стосовно встановлення пам'ятника Степану Бандері, тільки не біля ЗАГСу. Можна встановити пам'ятник будь-де, але не біля ЗАГСу. Тому що тут є непорозуміння і нас підтримали чимало людей. Наприклад, ми назбирали десь 3000 чи 3100 підписів. Ми не проти пам'ятника. Якщо громада його хоче, частина громади хоче бачити, то пропонувався скверик напроти обласної прокуратури. І я звертався до головного архітектора, щоб він підібрав інші місця, але практично більшість депутатів(а це рішення було прийнято ще за Богдана Шиби)бачить його біля ЗАГСу. Місце, на мою думку підібране невдале. І якщо взяти по відстоткам, я думаю, що половина громади міста не хоче бачити памятник біля ЗАГСу.
- Але за 10 років у місті Луцьку жодного пам'ятника побудовано не було. Це раз. По-друге, в місті фактично відсутня позиція вшанування національних символів. Принаймні останні 10 років економії на пам'ятниках і на вшануванні національних героїв не дали можливості місту покращити своє бюджетне,фінансове становище. Чи не вважаєте ви, що це теж свого роду спекуляція? І чи знаєте, скільки зараз коштує спорудження доріг, коли, наприклад, в Дніпропетровську на окружну пропонується витратити понад 1,2 мільярди гривень? Це просто величезні кошти в порівнянні з пам'ятником.
- Я ще ні від кого не почув точної інформації про кошторис на спорудження пам'ятника Cтепану Бандері.От називаються різні суми: 4, 5 мільйонів гривень. Недавно був споруджений і відкритий пам'ятник Олені Пчілці біля бібліотеки.
- Точніше, бюст.
- Так, бюст. Можна було теж обмежитись бюстом. Ніхто не ходив і не збирав грошей на нього. Трохивиділили інвестори, трохи влада. Якщо виділяється 150 тис. грн. - знімається з доріг чи озелення на пам'ятник. А ніхто не бачив кошторису. І на минулій сесії міськради було 40 - 50 прихильників "Свободи", які питають чому не виділені гроші. А куди їх виділити? Ніхто не показав кошторис. Як можна виділити бюджетні гроші, не бачачи коштрису? Куди їх виділити?
- Ви не припускаєте, що це міська влада зацікавлена в такій непрозорій ситуації?
- Ні. Якщо ви пам'ятаєте, голова комісії Олег Чернецький запропонував 50 тис. грн. на пам'ятник. Це рішення проголосували, але рішення спочатку не пішло. Не було набрано 26 голосів. Тоді депутат Гриб з "Батьківщини" озвучує цифру 150 тис. грн. І ця цифра 150 тис. грн. була проголосована. Я його запитую: "Чому так?" Він відповідає: "Хай знають, хто у раді більшість".
- А як ви ставититесь до питання вимощення бруківкою центрального майдану Луцька? Вона була покладена до Дня Незалежності. І ми бачимо, яка її справжня якість. Тепер її кладуть повторно. Як ви думаєте: хто має нести за це відповідальність?
- Я маю інформацію, що це не бюджетні кошти. А це інвестор вклав ці кошти, проплатив за бруківку, проплатив ці роботи. Якщо неякісно - значить немає контролю. Я думаю, що кошти бюджету не виділяються. Значить, і за його кошти (Ігоря Палиці - прим. редактора) кладеться ця бруківка. Це грошіспонсора, інвестора. Тут що міська влада може зробити? Тільки контроль за цими роботами. Так само і ліхтарі на вулиці Лесі Українки. Все це кошти інвестора.
- Ну і на завершення, які ваші подальші плани? Наближається рік парламентських виборів. Чи є у вас бажання балотуватись у Верховну Раду? Чи може є якісь прогнози стосовно майбутнього розвитку подій у найближчій рік в тій же Луцькій міськраді: політичні трансформації, об'єднавчі процеси чи навпаки - вихід депутатів з певних фракцій, формування більшості?
- В мене є інформація, що в першій декаді цього місяця проголосують тільки закон про вибори. Коли проголосують цей закон, тоді вже буде видно. Що не буде пропорційної системи ми знаємо. Буде 50% мажоритарщиків і 50% - по списку партії. Не знаю який буде відсотковий бар'єр. Чи він буде 5% чи 4% чизалишиться 3% як і було. Щодо мого балотування в народні депутати - ні. Про трансформаціїв Луцькій міськраді... Такого, я думаю, не відбудеться. Все буде залежати від того, коли буде закон про вибори. Будемо точно знати, хто буде йти по місту Луцьку. Я, наприклад, не можу прогнозувати таке. І, чесно кажучи, не можу сказати, хто буде йти по місту Луцьку від Партії регіонів. Я то 100% - ні.
Розмовляв Герасименко Петро
Коментарі
коментарів немає