Члени уряду Греції подали прем’єр-міністру Георгіусу Папандреу прохання про відставку.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, на екстреному засіданні кабінету міністрів 8 листопада Папандреу попрощався з міністрами.
Про склад нового уряду дві основні партії в країні — соціалістів і консерваторів — домовитися поки не змогли, хоча принципова угода про формування коаліційного кабінету була досягнута ще в неділю.
За словами Папандреу, можливо, до півночі політикам вдасться погодити кандидатуру нового глави уряду.
Нагадаємо, Папандреу погодився подати у відставку в ніч на 7 листопада. Він також вирішив не очолювати новий коаліційний уряд, який буде створено політичними партіями для якнайшвидшого проведення дострокових виборів.
Серед претендентів на його місце називають чинного міністра фінансів Євангелоса Венізелоса. Одним з фаворитів також є колишній віце-президент ЄЦБ Лукас Пападемос.
Спочатку здавалося, що досягти компромісу грецьким політикам буде неважко. Однак успішному і швидкому завершенню переговорів завадила пропозиція соціалістичної та консервативної партій про те, що створений коаліційний уряд керуватиме країною тільки до лютого наступного року.
Наразі партійним лідерам вдалося домовитися про те, що коаліція, яка проіснує 100 днів, спробує реалізувати домовленості, досягнуті з главами країн єврозони, і отримати обіцяну фінансову допомогу, яка необхідна для порятунку країни.
Як відомо, занепокоєння Євросоюзу викликає боргова криза в Греції, яка підриває міжнародну впевненість у зоні євро.
Греція вже кілька разів обіцяла вирішити проблему величезного бюджетного дефіциту і боргу, однак цей процес весь час відкладався, і тепер Брюссель і Євросоюз вимагають, щоб новий уряд заявив про конкретні терміни і заходи.
Якщо Греція отримає фінансову допомогу, розмір її боргу, безумовно, скоротиться, проте не за рахунок зменшення витрат або інших реформ, спрямованих на більш економний розподіл коштів. Навпаки, вартість облігацій Греції, які знаходяться в банках, може знизитися наполовину.
Джерело: ТСН
Коментарі
коментарів немає