Дослідження Лісабонської ради і німецького банку Berenberg викликали сумніви інвесторів у тому, що Франція, яка є однією із найбільших економік ЄС, зможе поліпшити свою фінансову ситуацію до президентських виборів 2012 року.
Аналітики схиляються до того, що Франція може стати наступною кісткою доміно, що впала в результаті кризи суверенного боргу.
Даних про зростання ВВП країни в 3 кварталі на 0,4% явно недостатньо для заспокоєння, тим більше що темпи розвитку економіки в 2 кварталі скоротилися на 0,1%, а не були нульовими, як повідомлялося раніше.
Споживчі витрати з липня по вересень зросли на 0,3%, а обсяг бізнес-інвестицій на таку ж величину скоротився.
«Менше інвестицій означає менше економічне зростання в майбутньому, меншу кількість робочих місць. Не виключено, що в четвертому кварталі ми зіткнемося з ризиком рецесії. Результати третього кварталу не усувають негативний сценарій розвитку подій — рецесію, й про відновлення французької економіки не йдеться», — cказав економіст Матьє План.
Торік дефіцит французького бюджету становив 7% ВВП, тоді як нормальним рівнем вважається 3%. Співвідношення держборгу до ВВП Франції перевищило 80%.
Найбільші суми в боргових зобов’язаннях Італії мають французькі банки. BNP Paridas — понад 24 млрд євро, Credit Agricole — більше 10 млрд євро, Societe Generale — майже 3,5 млрд.
Джерело: ТСН
Коментарі
коментарів немає