Із початком холодів українці масово почали вмикати електрообігрівачі, через що майже 10 пожеж трапляється щодня. В МНС наголошують, що кожен третій обігрівач – гарантована "вогненебезпечна пригода".
За словами керівника прес-служби ГУ МНС у Києві Андрія Оніщенка, більше половини викликів припадає на ліквідацію пожеж через несправність електромережі, або неякісні і несертифіковані обігрівачі.

Слова вогнеборців перевірили в Укрметтестстандарті. Результат - 12 із 15 протестованих приладів стали жертвами закорочень і перегрівів.

Найнебезпечнішими виявилися компактні. Після двох-чотирьох годин інтенсивного використання проводка у них плавилася. А нагрівальна спіраль "перегоряла".

"Поза грою" опинялись і дорожчі олійні радіатори. За 15 хвилин вони вже починали перегріватися. А далі – неприємний запах і ще гірше - вибух.

Випробувань не витримали і популярні переносні інфрачервоні обігрівачі. Головне нарікання - не вимикаються під час випадкового падіння. Хоча того вимагають норми.

Не зловживати обігрівачами радять і лікарі.

"Вони пересушують носоглотку, а це є причиною більш частих ГРВІ, ніж ми очікуємо", - зазначив сімейний лікар Костянтин Зеленський. Натомість, лікарі визнають, що шкода від електрообігрівача усе-таки дрібнички у порівнянні з переохолодженням.

Дослідники радіть  покупцям радять звертати увагу на вартість електроприладу - жоден дешевий не пройшов випробувань. Також питати про країну-виробника та вимагати сертифікати якості - вони мають бути в кожному магазині чи торгівельній точці.

Найгірше, за словами пожежників, якщо люди заради економії самі роблять обігрівальні прилади. Лише у столиці таке "заощадження" торік спричинило кілька десятків життів.
 
Джерело: ТСН