США, стурбовані зростаючою міццю Китаю, відродили політику стримування цієї країни, що проводилася в 1950-70-х роках минулого століття. У Вашингтоні нагадали про угоду, що стосується базування новітніх американських кораблів в Сінгапурі. Про це пише газета The Washington Post.
Слід зазначити, що екс-міністр оборони США Роберт Гейтс оголосив про переговори ще в червні, проте тоді це повідомлення не викликало особливого резонансу. Куди більший сплеск інтересу викликають повідомленнях про посилення американського контингенту в Австралії.
У той же час переговори щодо кораблів у Сінгапурі знаходяться в завершальній стадії. Кораблі Littoral Combat Ships, які мають розміститися там, відносяться до розряду бойових кораблів прибережної зони. Це найсучасніші кораблі в американському флоті, призначені для виконання різних місій: від боротьби з піратством до полювання за підводними човнами та участі у спецопераціях на мілководді.
Місцем дислокації американських кораблів стане база сінгапурських ВМС Чангі.
При цьому, якщо база в Австралії відстоїть від Китаю на відстані приблизно 2500 миль, то Сінгапур до нього набагато ближчий. Він займає стратегічне положення в Малаккській протоці, через яку проходять найважливіші морські шляхи з Близького Сходу до Східної Азії. Крім того, ця держава знаходиться на південному краю Південно-Китайського моря, яке стало ареною територіальних суперечок між Китаєм, В’єтнамом, Філіппінами та іншими країнами.
Саме тому розміщення американських кораблів в Сінгапурі буде розглядатися в Китаї як пряма загроза, зазначає видання.
Раніше в листопаді США та Австралія досягли угоди про розширення американської військової присутності на Зеленому континенті. Це сталося під час першого візиту до Австралії президента США Барака Обами, приуроченого до 60 ї річниці створення ANZUS — військового союзу трьох країн, в який входять Австралія, Нова Зеландія і США.
Джерело: ТСН
Коментарі
коментарів немає