Близько семи тисяч осіб містяться в даний час у в’язницях Лівії і позбавлені можливості постати перед судом. Такі дані містяться в доповіді ООН, яка буде розглянута на засіданні Радбезу 28 листопада.
Як наголошується в доповіді, політичні в’язні, які відбували тюремні терміни за часів правління Муаммара Каддафі, після його усунення було звільнено, однак на їх місці опинилися нові в’язні. Більшість з них знаходиться в центрах ув’язнення, контрольованих різними «революційними бригадами» і не має можливості постати перед справедливим судом.
У доповіді підкреслюється, що багато хто з ув’язнених, серед яких є жінки і діти, піддаються жорстокому поводженню і катуванням. Серед них значну частину становлять колишні найманці Каддафі з африканських країн, які переслідуються за темний колір шкіри.
У доповіді окремо наголошується ситуація в місті Таверга, мешканців якого революціонери масово звинуватили у лояльності Каддафі. Після падіння режиму полковника повстанці хапали городян прямо в їх будинках і лікарнях і без суду саджали їх у в’язниці, де ув’язнені згодом були піддані тортурам або страчені.
Доповідачі ООН підкреслили, що хоча в Лівії вже розпочато процес з передачі контролю над в’язницями від повстанських угруповань новому уряду країни, для дотримання прав ув’язнених «ще дуже багато що належить зробити».
Муаммар Каддафі був повалений в результаті повстання, що почалося в лютому 2011 року, і що послідувала за ним громадянської війни, в якій повстанців фактично підтримали сили НАТО. 23 жовтня Національний перехідний рада Лівії оголосив про повне звільнення країни від військ полковника, і місяць тому було сформовано перехідний уряд. Тим часом, судова система і державна поліція в країні поки що фактично не функціонують.
Нагадаємо, у Лівії не вщухають сутички, які поновилися після повалення і загибелі Муаммара Каддафі. У передмісті лівійської столиці Тріполі вже четвертий день триває стрілянина. Спостерігачі відзначають, що це найпотужніший сплеск насильства з моменту вбивства Каддафі.
Джерело: Gazeta.ua
Коментарі
коментарів немає