Рік роботи для депутатів Луцької міської ради не минув даремно. За цей час міські обранці не лише вдосконалили свої знання з місцевого самоврядування, а й непогано вивчили «ази» політичної дипломатії. Як наслідок міська рада працює як годинниковий маятник — позиція депутатів хитається з однієї сторони в іншу.
Наприклад, коли 30 листопада депутати зібрались перший день на сесію ради, то дружньо (35-ма голосами) проголосували за звернення до Президента України та ВРУ з пропозицією піти у відставку та провести дострокові президентські та парламентськівибори. Того ж сесійного дня більшість обранців (30 депутатів) проголосували за відхилення протесту прокурора на рішення ради щодо надання в оренду приміщення громадській організації «Національний альянс». Тим самим депутати підтримали колегу із облради Ігоря Гузя, який під час розгляду даного питання досить емоційно відізвався про позицію міського голови. Також депутати «легко» — 39 голосами «за», перейменували назви луцьких вулиць. Ці так звані «політичні» питання буди ініційовані опозиційними до влади політичними силами і за них голосували спільно більшість депутатів із фракцій ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», та партій «За Україну!» і «Фронт змін».І хоча ці питання так чи інакше були незручними або ж небажаними для міського голови, однак на їх неприйняття він вплинути не зміг.
Хоча, як показує практика спілкування між депутатами із нібито опозиційних партій в середовищі опозиціонерів теж немає повного взаєморозуміння. Публічні обговорення депутатами результатів голосування у соціальних мережах яскравий цьому приклад.
Однак зовсім протилежна ситуація мала місце під час розгляду господарських та регламентних питань. Опозиційна монолітність моментально зникла, натомість перевага у голосах автоматично перейшла на сторону міського голови та його прихильників.Останніх, до речі знову побільшало: у депутатську групу «Рідне місто» ввійшлипозафракційні депутати —Віталій Кварцяний та Рустам Дячук. Перший мабуть"відробляє« оренду стадіону («Феміда-Інтер» орендувала міський стадіон на 49 років), а другий — за нову посаду, яку створили якраз на цій сесії (утворений новий підрозділ -управління транспорту та зв’язку).
Першим принциповим питання, яке стояло на порядку денного 16-ї сесії були зміни до Регламенту ради.Підтримка «мерських» ініціатив мала місця й на другому пленарному засіданні ради, яке відбувалось наступного дня. Тут вже депутати внесли зміни у структуру виконавчих органів ради.
Але якщо всі попередні спроби внести зміни у цей документ (ініційовані депутатомАндрієм Осіповим) блокувалися та провалювалися, то цього разу депутати були готові на «ура» підтримати більшість пропозицій (розроблені депутатом Андрієм Козюрою).
Але важливість цього голосування полягала не в зміні авторів проекту рішення, а в оновленому змісті Регламенту. Ключовою позицією нового Регламенту став пункт згідно якого для переведення депутата з однієї комісії в іншу потрібно буде лише рішення ради. Натомість заява депутата вже не вимагатиметься. Інший важливий пункт нового регламенту — обмеження складу постійних комісій лише 5 депутатами, в результаті обговорень на комісіях та на сесії був знятий автором регламенту став пункт згідно якого для переведення депутата з однієї комісії в іншу потрібно буде лише рішення ради. Натомість заява депутата вже не вимагатиметься. Інший важливий пункт нового регламенту — обмеження складу постійних комісій лише 5 депутатами, в результаті обговорень на комісіях та на сесії був знятий автором.
Зміна лише одного речення в Регламенті фактично ознаменувала зміну «влади» в міській раді. Адже якщо більшу половину першого року повноважень ради свої умови диктували депутати із ВО «Батьківщина», які долучали в якості партнерів «свободівців», то зараз міський голова Микола Романюк та його політичні союзники змінили ситуацію до навпаки. А закріплення в Регламенті можливості самовільно визначати радою місце роботи депутата (тобто постійну комісію) дало окремими політикам інструмент впливу та шантажу на інших депутатів. Адже будь-яка неугодна думка чи інший проступок можуть каратися переведенням до «некозирної» комісії.
Тож цілком ймовірно, що за місяць-два ми побачимо картину, коли депутати А.Осіпов, А.Сосновський, О.Пиза, С.Боруцький будуть введені до складу «молодіжної» або «освітньої» комісії, натомість «регламенту» комісію очолить А.Козюра, а бюджетну — Ю.Корольчук... Тобто комісії будуть переформатовані відповідно до потреб «промерської» більшості. Але є сумнів щодо того чи підуть на користь раді такі пертурбації.
Підготовлено експертами ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» з метою якісного інформування політично свідомої громадськості про ключові політичні події держави, області та міста. При підготовці даного матеріалу використовувалась інформація всеукраїнських та місцевих друкованих і електронних засобів масової інформації (pravda.com.ua, unian.net,interfax.ua,volynnews.com, pravda.lutsk.ua, vip.volyn.ua, zik.ua, p-p.com.ua), офіційних інтернет сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування (voladm.gov.ua, volynrada.gov.ua, lutsk.ua).
Коментарі
коментарів немає