Наближається новий рік, готуючись до зустрічі свята, не варто забувати і про підготовку до того, щоб стан після нього було якщо не настільки святковим, то хоча б комфортним. Ми, звичайно, не радимо Вам напиватися, але, напевно, багато хто знають не з чуток, яким несподіваним буває ранковий дискомфорт, начебто після цілком помірного застілля. Тому давайте розберемося разом причини і особливості того стану, яке в народі називають «похміллям».
Національні особливості похмілля в країнах світу
Як відомо, алкогольні напої вживають у всіх країнах світу, але, проте, російські люди відчувають найважче і тривале похмілля.
Вся справа в національних особливостях російської людини. Ні в одній країні світу цивілізовані громадяни не дозволяють собі вживати алкогольні напої з високим градусом за короткий час, без особливої закуски і у великих кількостях. Зверніть увагу, як в американських фільмах п’ють віскі. Зазвичай там відбувається наступна історія: герой фільму в страшній депресії вигукує: «Життя не вдалося! Потрібно напитися!», і наливає собі на дно склянки віскі, додавши в нього кілька шматків льоду і накривши стіл. Наша людина з таким бажанням купить собі пляшку горілки і під плавлений сирок вип‘є її, наповнюючи хорошу 200-грамову склянку.
Навіть такого поняття, як застілля, у тих же американців немає. У них проводяться фуршети. Ви бачили це в фільмах. Шампанське або вино в красивих келихах, а з закуски — фрукти, салати і невеликі бутерброди. Причому гості не сидять за столом, а прогулюються по дому, розмовляють, загалом, культурно і приємно проводять час.
У Китаї, наприклад, стакан повинен бути завжди наповнений, на відміну від Європи, де, як правило, тільки тоді підливають, коли склянку вже випито. У Китаї підливають і тоді, коли склянку повністю ще не випито. Це стосується, насамперед, до таких легких алкогольних напоїв як пиво.
Наші ж застілля і національні традиції і приводять в кінцевому рахунку до важкого похмілля.
Похмілля на Русі
На Русі похмілля і його наслідки вже давно є героями анекдотів і байок. Похмільний синдром у російської людини — абсолютно нормальна річ, знайома практично кожному. У казках і мультфільмах, стародавніх переказах, фольклорних піснях і кінофільмах — скрізь можна побачити героя, який страждає від похмілля.
Здавна на Русі склалися національні способи лікування похмільного синдрому.
Найбільш, мабуть, відомим способом є прийняття з ранку невеликої кількості алкогольного напою — пива, горілки або коктейлю. Як коктейлів зазвичай вибирають Криваву Мері — суміш горілки з томатним соком.
Традиційно російським способом боротьби з похміллям є розсіл, зазвичай огірковий, рідше капустяний. І це не міф — розсіл включає солі і вітаміни, мінеральні речовини, які сприятливо впливають на організм, полегшуючи тим самим його стан.
Також на Русі похмілля лікували, відвідуючи лазню — гарячий пар виводить токсини не тільки з організму, але і з шкіри, а потовиділення допомагає позбутися залишків алкоголю. Однак відвідування лазні рекомендується тільки людям зі здоровим серцем.
Добре допомагає при похміллі гарячий суп або бульйон. На Русі в цих цілях використовують в основному борщ з кислою капустою.
Як запобігти похмілля?
Швидше за все сп’яніти вам допоможуть напої з газом — шампанське і пиво. Не рекомендується алкоголь з газом змішувати з іншими спиртними напоями. Такі суміші швидше засвоюються організмом, а от щоб їх вивести, буде потрібно значно більше часу, ніж якби ви пили щось одне.
Взагалі правило «не змішувати» відомо всім, але дотримуються не завжди. Що стосується знаменитого напою під назвою «пиво з горілкою», вживати ці дві субстанції категорично не рекомендується, хоч як би вам хотілося. Ця суміш відразу валить з ніг, навіть якщо спочатку пити пиво, а потім горілку — тобто підвищувати градус. Легенда про те, що, підвищуючи градус, можна уникнути похмілля, абсолютно безпідставні. Немає ніякої різниці, в якій послідовності вживати спиртне, головне — не перебрати більше своєї дози, напевно вже обчисленої дослідним шляхом.
Найменшої шкоди організму завдасть натуральне вино, а ніяк не «чиста» горілка, як уважається в народі. З цієї точки зору віскі, коньяк, бренді, чача та інші спиртні напої, отримані шляхом перегонки, менш токсичні за рахунок природних мікродомішок, які захищають організм від впливу чистого алкоголю.
Але найголовніше — це вчасно зупинитися. Не забувайте про це, і тоді ранок порадує вас гарним настроєм і відчуттям свята! З Новим роком вас!
Коментарі
коментарів немає