За гроші, витрачені за місяць на горілку, сільський учень міг би купити 4 книжки для навчання.
Журналістка, яка влаштувалася на роботу вчителькою в одному з сіл Черкащини, дослідила, як проводять вільний час учні старших класів.Один з 11-класників одразу зізнався, що після школи обідає і порає по господарству. Потім їде до сусіднього села залицятись до дівчат. З місцевими не ходять, бо все село потім буде знати.
Молоді люди не люблять ходити на концерти місцевих діячів культури, ідуть переважно – до барів. Їх у селі цілих два. Працюють весь час. Тамтешній репертуар учням подобається.
Насправді бар - це два столики у магазині, де продаються цигарки, каші і шкарпетки. І звісно, алкоголь. Як відпочивають діти, в деталях розповідає продавчиня: "Понапиваються, а потім валяються бульбулятори".
Особливостей відпочинку не приховують і самі школярі. Навіть хизуються цим на уроці.
"(П'ємо) як вийде! На скільки грошей хватить. 15 грн пляшка горілки коштує у баби якоїсь. У місяць витрачаємо може гривень 200, якщо кожні вихідні пити", - кажуть школярі.
На зауваження, що на ці гроші можна було б купити книжки для навчання (в середньому одна книжка коштує 50 грн), учні кажуть: "Так від горілки – хоч якийсь толк, а від книжки що? Все одно ми нічого не розуміємо в тій книжці. Що мені, взяти, щоби пилюкою припадало?".
Коментарі
коментарів немає