Луцька профспілка освітян буде боротись за те, щоб вчителі не виходили на акції протесту проти погіршення свого життя. Про це заявила голова Луцького міського комітету профспілки працівників освіти Галина Василенко на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, культури, мови Луцької міськради 24 січня, - повідомляє "Під прицілом".

Спочатку очільниця профспілки поскаржилась на те, що під словом "оптимізація" насправді розуміється погрішення життя освітян та їх умов праці.

"Виконком зайняв позицію дуже комфортну для себе. Однозначно постраждає кожна людина, яка працює в освіті. Це величезні кошти. Не варто забувати, що освіта, культура, медицина - це святе. Ці сфери чіпати не можна. Хіба можна робити відпустки за власний рахунок всім? Подивіться, скільки людей відправили у відпуск. А ніхто не хоче йти на заміну, оскільки вона не оплачується", - бідкалась Галина Василенко.

Однак потім вона, либонь, вирішила, що зайшла надто далеко у своїй критиці. А може, спрацювала тривала лояльність до влади, адже це дозволяло тривалий час займати дану посаду.

"Ми до страйків і засобів громадської непокори вдаватися не будемо. Я буду робити все, щоб не виводити на вулиці людей, я проти таких методів. Я проти того, щоб хтось набивав на цьому політичний капітал", - заявила голова Луцького міського комітету профспілки Галина Василенко.

Також вона сказала, що буде звертатись до Президента з цим питанням. Напевно, вона забула, що саме він і підписував даний бюджет "оптимізації".

Дивує те, що наші профспілки замість боротьби за права громадян, як це відбувається у Європі, навпаки боряться за те, щоб люди були пасивні і покірні. У такому випадку вчителі і не лише й надалі будуть жертвами "оптимізації".

Крім того, Галина Василенко забула сказати, яка ж саме політична сила має нести відповідальність за політику погіршення життя. Спроби недопустити протест громадян проти антисоціального курсу чи перевести його у неполітичну площину дають можливість владі й надалі проводити сумнозвісну "оптимізацію".