Заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк переконаний, що у 2011 році Волинь вдало розпочала реформування медицини із первинної та вторинної ланок, на часі ж - третинна. Про це він сказав у коментарі програмі «Акценти», - повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

«У контексті цих реформ створено медичні територіальні об'єднання. Госпітальний округ у Любомлі та Шацьку уже працює та виправдав себе. Маємо позитивні відгуки від пацієнтів. У цьому році запрацював Ковельський госпітальний округ», - розповів він. - У лікарнях багато зроблено у плані забезпечення їх медичним обладнанням, є сучасні діагностичні технології».

Заступник голови ОДА відмітив, що в наслідок такої оптимізації економляться значні кошти. Як результат, об'єднавши три прилеглих райони в один - Ковельський округ, заощаджено 5 мільйонів гривень. Ці гроші спрямують на оснащення лікарні медичним обладнанням.

Окрім цього, об'єднано 20 малопотужних ФАПів, проведено передачу сільської медицини на районний рівень, створено 13 центрів первинної-санітарної допомоги. Три з 13-ти дільничних лікарень реорганізовано в амбулаторії загальної практики сімейної медицини з цілодобовим постом швидкої допомоги.

Що стосується третинної ланки, то Олександр Курилюк сказав: «Охорону здоров'я загалом, а головне - охорону здоров'я матерів і дітей, Президент визначив одним із пріоритетних напрямків державної політики. З його ініціативи в рамках національного проекту «Нове життя» у кожному регіоні України облаштують перинатальні центри, а в Луцьку збудують нове приміщення, яке ми сподіваємось здати в експлуатацію та оснастити надсучасним обладнанням уже в 2013 році».

Про те, що оптимізація привела до скорочення медиків та погіршення і так невисокої якості медичного обслуговування представник влади чомусь промовчав.