Про необхідність проведення експерименту щодо створення та організації роботи мобільних груп швидкого реагування в органах внутрішніх справ заговорили ще наприкінці 2011 року. І, як виявилось, 2012 року були розроблені проекти відповідних нормативних документів, а у січні перші мобільні групи Рівненського міськвідділу розгорнули діяльність по боротьбі зі злочинністю.

Чергування зазначених мобільних груп організоване цілодобово, розпочинаючи з восьмої години кожного дня. Нині для обслуговування обласного центру створено три таких групи, які закріплені за територією дільничних пунктів міліції.

Основними завданнями мобільних груп є своєчасне та ефективне реагування.
на повідомлення про події та правопорушення, розкриття злочинів «по гарячих слідах», викриття та затримання злочинців, забезпечення безпеки і належного громадського порядку на вулицях, здійснення невідкладних дій на місці вчинення правопорушень щодо охорони місця події, надання допомоги потерпілим, виявлення очевидців, переслідування та затримання підозрюваних у вчиненні злочинів осіб та правопорушників, а окрім цього, ще й надання громадянам правової чи іншої допомоги у межах своєї компетенції.

Крім пошукової групи, на базі кожного громадського пункту охорони порядку передбачається створення і патрульних груп, які очолюватиме дільничний інспектор міліції, що працює на дільниці обслуговування. На ці групи покладено здійснення пішого патрулювання у вечірній час доби в тих місцях адміністративних дільниць, що не перекриті нарядами міліції.

Організація негайного прибуття пошукової групи на місце події, збирання інформації про зловмисника, шляхи його можливого зникнення з місця події, прикмети викраденого майна, здійснення заходів щодо розшуку та затримання підозрюваного у громадських місцях — ось далеко не увесь комплекс заходів, виконання яких лягає на плечі членів мобільної групи швидкого реагування. Однак, незважаючи на обсяг обов’язків, уже є позитивні результати.

Так, 28 січня близько 13 години члени екіпажу патрульного автомобіля на вулиці Київській у Рівному затримали підозрілого громадянина, у якого під час поверхневого огляду було виявлено та вилучено пістолет і малокаліберні патрони у кількості 50 штук. Інший приклад — 26 січня до правоохоронців звернувся 64-річний місцевий житель із заявою про пограбування. Як з’ясувалось, на пенсіонера прямо у дворі будинку по місцю його проживання напали невідомі, котрі застосувавши фізичну силу, відкрито заволоділи його грішми в сумі 7300 гривень. Внаслідок професійних дій співробітників міського відділу зазначений злочин було розкрито «по гарячих слідах».

Крім обласного центру мобільні групи швидкого реагування в рамках проведення експерименту планують створити також у Костопільському, Радивилівському, Гощанському, Корецькому, Сарненському, Рівненському районних, Кузнецовському та Дубенському міськвідділах міліції.