На сьогодні в навчальних закладах області більше 50 котлів працюють на альтернативному паливі. Впроваджувати такі технології планують і надалі, адже це дозволяє суттєво зекономити.

Так, збудовану торік школу в селі Богуші Березнівського району обігрівають котли, що працюють на щепі. В результаті рік роботи котельні обійшовся у 75 тисяч гривень, а якби використовували газ, то заплатили б 280 тисяч гривень. Із таким досвідом економії на енергоресурсі ознайомилися освітяни з усіх районів під час обласного семінару-наради. Вони побували у школах села Богуші Березнівського та Велика Любаша Костопільського району. «На сьогодні Україна купує газ за найвищою в Європі ціною.

Тим часом та ж Європа давно максимально використовує альтернативні джерела енергії. Натомість на Рівненщині – на часі впровадження всіх можливостей енергоекономії, у тому числі й у закладах освіти», - прокоментував заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. Орієнтуватися при цьому варто на місцеву сировину.

Загалом на Рівненщині 261 школу опалюють газові котли, 227 навчальні заклади – твердопаливні, 43 – електричні, центральне опалення - у 176 школах, а пічне – у 163 (натомість у 2010 році їх налічувалося 223).