За даними Міністерства охорони здоров’я, за тиждень до лікувальних закладів України зі скаргами на обмороження чи переохолодження звернулися 1592 людини. З них 1248 – були госпіталізовані. Померло в період сильних морозів 101 громадянин. З них 11 – в лікарнях, 64 – виявили на вулицях, ще 26 – у домівках. Попередня причина смерті – загальне переохолодження організму.
За інформацією Українського гідрометеоцентру МНС України, 3 лютого утримається дуже холодна погода з температурою вночі 25-30° морозу, у північних та західних областях місцями 32°, вдень 16-21° морозу, без опадів.
Зважаючи на вище викладене, Управління МНС України в Рівненській області звертається до всіх громадян із проханням бути надзвичайно обачними під час складних погодних умов. Запам’ятайте, що найлегше піддаються впливу холоду особи, які перебувають в стані алкогольного сп’яніння. Правильно підбирайте одяг та взуття перед виходом на двір, обмежте переходи на далеку відстань, особливо в нічний час. Не дозволяйте дітям довго перебувати на свіжому повітрі.
ПРОФІЛАКТИКА ОБМОРОЖЕНЬ
Не вживайте алкогольних напоїв, не паліть на морозі; носіть просторий одяг, верхній одяг треба носити непромокаючий. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони розпухнути і ви не в змозі будете знов взутися. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки!
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОБМОРОЖЕННЯХ
Припинити дію охолодження, зігріти кінцівки. Направити постраждалого до теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Викликати швидку медичну допомогу. При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.
При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не робіть. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу, таблетку аспірину або анальгіну, по 2 таблетки „Но-шпи”. Не потрібно розтирати уражених снігом, не можна застосовувати швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття.
Прес-служба УМНС у Рівненській області
Коментарі
коментарів немає