Кава допомагає нейронам підтримувати нормальний обмін речовин під час діабету, що в свою чергу уповільнює їх старіння та допомагає головному мозку у виконанні його завдань.
Одним з наслідків захворювання діабетом II типу може бути підвищення ризику розвитку важких неврологічних розладів на кшталт хвороби Альцгеймера. При діабеті II типу у тканин знижується чутливість до інсуліну, і вони більше не можуть поглинати глюкозу з крові й мозок в цьому не виняток, а враховуючи, що глюкоза — основний поживний елемент для сірої речовини, то стає зрозуміло, наскільки неприємні для мозку наслідки діабету .
Зміни в енергетичному обміні можуть підштовхнути нервові клітини до передчасного старіння та загибелі, тобто відкрити дорогу будь-якому нейродегенеративному захворюванню. Вчені з нью-йоркського Медичного центру Маунт-Синай (США) виявили, що введення в раціон кави без кофеїну допомагає захистити нервову систему від деградації при діабеті II типу.
Дослідники п‘ять місяців давали піддослідним каву без кофеїну, після чого у них штучно провокували діабет II типу. Виявилося, що у тих учасників експерименту, які пили каву, мозок краще поглинав глюкозу та підтримував енергетичний обмін в порівнянні з мозком учасників, які не отримували кави. Незважаючи на нечутливість до інсуліну, що розвивалась, нейрони мозку якось примудрялися не голодувати.
Слід підкреслити, що тут для мозку виявилася позитивною не сама відсутність кофеїну. Мабуть, і в звичайній, і в декофеїнізованій каві містяться якісь речовини, що допомагають нейронам підтримувати енергетичний баланс. Але звичайна кава загрожує проблемами із серцево-судинною системою: кофеїн підвищує кров’яний тиск і (як вважається) рівень холестерину в крові. Звичайна кава також підтримує обмін речовин в нейронах, але при цьому погано впливає на серце та судини. Тому при діабеті кава-декаф виявляється якнайкращою. Чим довше нейрони зберігають нормальне харчування та нормальний метаболізм, тим повільніше вони старіють — а це означає, мозок буде довше зберігати свої функції, включаючи пам'ять.
Коментарі
коментарів немає