Головний лікар Луцької поліклініки №2 Ганна Кравчук розповіла, що зараз лікарі працюють за післявоєнними нормативами. Про це йшлося 7 лютого під час підсумкової колегії управління охорони здоров’я Луцької міської ради.
Ганна Кравчук зауважила, що наразі нормативи, за якими працюють медики, доведені до лікарів ще з 30-х років минулого століття, були введені після війни. Зараз працювати за ними майже нереально, адже у закладах стаціонарного типу на одного лікаря припадає по 25 пацієнтів, а на огляд хворого в поліклініці медпрацівник повинен витрачати 12 хвилин. За її словами – це просто нереально за такий короткий період часу оглянути хворого, провести необхідні аналізи, поставити діагноз та прописати лікування. Окрім того, зараз проблеми й з фінансуванням. Так, якщо раніше пацієнт міг отримати п’ять безкоштовних обстежень, то сьогодні лише два.
У всіх головних лікарів викликають занепокоєння й рентген-апарати. Окрім того, що вони застаріли, постійно ламаються, так зараз й постає питання щодо безпеки і самого хворого, і лікаря під час проведення процедури.
На надмірне навантаження нарікав й головний лікар Луцького пологового будинку Михайло Токарчук. Він розповів про те, що в його заклад породіллі приїздять не лише з міста, а й з цілої області. Нікому у допомозі не відмовляють, проте це додаткове навантаження на апаратуру, лікарів та інший персонал. Окрім того, фінансування закладу передбачено лише для міста Луцька. Він зауважив, що з цим необхідно щось вирішувати.
Головний лікар Луцької поліклініки №1 Ігор Гнетньов взагалі зауважив, що зараз дуже складно підібрати новий персонал, адже професія лікаря сімейної медицини – непопулярна. Тому він зауважив, що треба передбачити певну грошову дотацію для молодих кадрів.
Коментарі
Анонім
08.02.2012 17:34:13
Шановні, може все ж пора подякувати за покращення життя вже сьогодні й успішну реформу медицини - "оптимізацію"?!!