Департамент соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерства соціальної політики України розглянув рішення 16-ої сесії Луцької міської ради від 30 листопада 2011 року «Про звернення міської ради до Верховної Ради України та Генеральної прокуратури України щодо умисного невиконання судових рішень з приводу пенсійних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і повідомив, що фіннсування виплат чорнобильцям проводиться відповідно до затвердженого бюджету.

У відповіді Луцькій міськраді йдеться наступне.

"Фінансування компенсаційних виплат, доплат та різних видів допомоги, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон), здійснюється відповідно до обсягів, затверджених законами України про Державний бюджет України на відповідний рік, тобто виконання Закону повністю залежить фінансових ресурсів доходної частини державного бюджету.

З метою підвищення рівня соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, прийнято постанову Кабінету Міністрів  України від 23.11.2011 № 1210 „Про підвищення рівня соціального захисту  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та у  Державному бюджеті на 2012 рік передбачено виплати на суму 2,2 млрд. грн.

У зв'язку з прийняттям постанови підлягають перерахунку з 1 січня 2012 року розміри пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, та у зв'язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розміри пенсій дітей інвалідів з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, з 1 липня 2012 року - розміри пенсій для інвалідів з числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, у 2012 році на 85 відсотків буде збільшено видатки на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування з 11,5 млн. грн. до 21,3 млн. грн. збільшено не менше ніж на  155,5 млн. грн. або на 43 відсотки обсяг видатків на забезпечення інвалідів України технічними та іншими засобами реабілітації.    

Необхідно зазначити, що якщо на усі окремі бюджетні програми із соціального захисту громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2011 році було передбачено 4668,9 млн. грн., то у 2012 році 6861,1 млн. грн., що більше на 2192,2 млн. грн. або на 47 відсотків. Це найбільший показник видатків на соціальний захист".