Водії громадського транспорту нарікають, що інші учасники дорожного руху чинять їм перешкоди на дорозі та змушують порушувати правила. Так, водію маршрутки Олександру Шилко часто доводиться зупинятися для висадки пасажирів у другій смузі, оскільки, як запевняє водій, він потім не вибереться з "кишені" - інші водії не дають йому виїхати з зупинки на дорогу.

Втратиш через неповагу до маршрутки кілька хвилин – потім надолужуєш у дорозі, розповів водій. Такий поспіх часто закінчується ДТП і жертвами серед пасажирів.

Легковикам, згідно з правилами, заборонено ставати ближче, за ніж 30 метрів від зупинки. Але автомобілі стоять і рушають, лише потрапивши в об'єктив телекамери.

Нагадаємо, що Верховна рада вже прийняла заходи до байдужих водіїв. Вона підвищила штрафи для тих, хто не пропускає маршрутний транспорт. Раніше покарання складало 425-510 грн, а тепер 510-680.

Цікаво, що у Німеччині водії авто миттєво провалюють практичний іспит, якщо виїжджають на смугу для автобусів або заважають громадському транпорту. коли пробки, тоді виїжджають на автобусні смуги. Але 70-80% водіїв не порушують правила.

Втім, і німецькі водії автобусів скаржаться на водіїв. "Їздять по автобусних смугах, як і в інших містах. Поки поліція прибуде, вони вже всі поїдуть, тому я не дзвоню в поліцію", - повідомив німець. Штраф за таке порушення починається від 20 євро.

Зате того, хто покине машину на зупинці, може забрати евакуатор. Тому порушень тут менше, ніж в Україні. Водночас німецькі водії автобусів заздрять французьким колегам, мовляв, там штраф за перешкоджання громадському транспорту, сягає аж 200 євро.