Незважаючи на масові протести мешканців Рівненщини щодо добудови Хмельницької атомної електростанції - 300 млн. євро, отримані від МФО, підуть на будівництво ліній електропередач Рівненської та Хмельницької АЕС.
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України під головуванням Міністра Юрія Бойка, відбулося засідання Оперативного штабу з будівництва об’єкта «Лінії електропередачі 750 кВ для видачі потужностей Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій: ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС – Київська з розширенням ПС 750 кВ «Київська» та заходами ПЛ 750 кВ».
Довідка. Будівництво енергоблоків №3 та №4 ХАЕС розпочалося ще у 1985 році. Роботи зупинили у зв'язку з оголошенням мораторію на будівництво ядерних об'єктів після аварії на Чорнобильській АЕС. Зараз планують встановити реактори іншої модифікації, тому це може бути ще більш небезпечним, оскільки нова модифікація реакторної установки має конструктивні відмінності від попередньої, що значно ускладнює проект та підвищує ризики експлуатації. Крім того, виникають сумніви і щодо довговічності та надійності наявних конструкцій, які свого часу не було законсервовано, й вони простояли просто неба чверть століття. Значну частину приміщень пошкоджено внаслідок пожежі, а багато з тих, що знаходяться нижче нульової відмітки, залито водою.
У добудові ще двох блоків ХАЕС немає економічної потреби, адже в Україні є надлишок електроенергії, а очікуваного росту її споживання не відбувається. Певно добудова двох непотрібних реакторів ляже на плечі звичайних людей через тарифи на електроенергію та бюджетні відрахування на подолання наслідків роботи ядерної галузі. На думку екологів, ці гроші доцільніше вкласти у заходи з енергоефективності та енергозбереження.
Проблеми з ядерною енергетикою унаочнюють події, які нещодавно відбулися в Японії – технічно найрозвинутішій державі світу, котра, проте, не змогла вберегти свій народ від ядерної катастрофи. Тому, враховуючи всі аргументи, Рівненщина постійно протестує проти таких «сусідів». Неодноразово у різних місцях були проведені громадські слухання з цього приводу, де люди одностайно виступали проти. Проте, все ж , влада не зважає на це, продовжуючи свою справу
Коментарі
м
26.02.2012 08:59:12
таку владу на смітник історії
Р
27.02.2012 13:22:24
Радіаційна катастрофа - далеко не камнепад!!!