В Рівненському парку Шевченка відбувся бій «лава на лаву», що є давньою традиційною забавою козаків. Існує козацьке прислів’я «Той не козак, що в лаві не стояв». Козаки ставали до бою лава на лаву на великі свята: Різдво, Водохреща, Масляну, Великдень та Покрову тощо. Вважалось, що товариш, який побував з козаком у лаві, ставав йому за рідного брата. Ось звідки походить вислів «козацький рід», «козацькому роду нема переводу».

Саме тому організатори обрали для змагань свято «Масляну». З усієї святкової програми у парку, забава «Лава на лаву» виявилася найбільш видовищною. Після розминки і дружньої «штовханини» перед глядачами виступили артисти із Сарн, які показали незабутнє фаєр шоу з вогнем.

Судив змагання голова Рівненської обласної федерації козацького бойового мистецтва «Спас» Віктор Пражмовський.

За правилами гри заборонялося наносити удари, або будь-яку фізичну шкоду супротивнику. Лише виштовхувати до межі поля. На спеціально облаштованій території зібралося біля сотні учасників та близько двохсот глядачів. Змагання викликали захват, схвальні вигуки публіки та масу позитивних вражень, не зважаючи на розбиті носи учасників та зимову холоднечу.

Загалом, участь у змаганнях взяли чотири команди: студенти НУВГП, МЕГУ, регбійний клуб "Рівне" і лава "Спас-сприяння". У фінал вийшов регбійний клуб "Рівне" і "Спас-сприяння". З рахунком 2:1 перемогу вибороли регбісти.

«Зараз треба не тільки словами пропагувати здоровий спосіб життя, а й своїм особистим прикладом показувати молоді що є ще порох в порохівницях і не затупились шаблі козацькі. Лише в таких умовах виживе Нація Українська під час світових криз і стануть Українці від цих випробувань ще тільки міцнішими і завзятішими. Подібні змагання дозволяють сформувати Елітний Резерв Нації, який зможе дати гідну відсіч ворогам Української Державності і за який нам не прийдеться червоніти. » - зауважив один із організаторів спортивного фестивалю Ярослав Петрушин.