У Луцьку відбулась презентація проекту «Гендерне бюджетування на місцевому рівні». У рамках заходу міський голова Луцька Микола Романюк та Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі в особі Олена Давліканова підписали меморандум про співпрацю. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Цьогоріч в Україні рамки проекту розширено в межах 4 міст – м. Житомир, м. Комсомольськ (Полтавська обл.), м. Чугуєв (Харківська обл..) та міста Луцьк. Бюджет проекту становить 130 мільйонів євро на рік. Таким чином, міський голова Луцька зауважив, що не надто розуміє саме поняття «гендерний бюджет», однак сподівається на хорошу співпрацю.

«Зі своєї сторони обіцяю всіляку підтримку і надіюсь ми дійдемо до якогось спільного рішення», - наголосив Луцький міський голова Микола Романюк.

У свою чергу експерт проекту Фонду ім.. Фрідріха Еберта «Гендерне бюджетування» розповіла, що метою проекту є вироблення конкретних рекомендацій та надання дієвих інструментів щодо включення гендерної складової в бюджетні процеси на місцевому рівні.

Гендерне бюджетування означає переструктурування доходів та витрат таким чином, щоб потреби громади, як жінок, так і чоловіків, біли відповідного представлені в статтях бюджету. Аналіз бюджету з врахуванням гендерного аспекту дасть можливість взяти до уваги ширше коло питань, вирішення яких створить рівні можливості для всіх членів громади та забезпечить її сталий розвиток. Таким чином, гендерний бюджет сприяє: підвищенню якості послуг для населення, оскільки вибудовуються чіткі орієнтири на конкретного споживача; підвищенню темпів економічного розвитку і скороченню бідності; ефективному використанню ресурсів. Отож про подальше впровадження проекту в місті більше детально розповідатиме надалі координатор проекту у Луцьку Оксана Ярош.