За прогнозами у Волинській та Рівненський областях підтоплення заплавних територій складатиме не більше 2% площі області, у Чернігівській – не більше 0,5%. Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту цивільного захисту Василь Квашук.
Зокрема, у Волинській області можливе підтоплення частини територій водами р. Прип’ять та її приток у Любешівському районі та місті Луцьк. При найгіршому сценарії розвитку подій можлива територія підтоплення складатиме близько 2% області.
На Рівненщині води р. Стир можуть вийти на заплавні території Зарічненського району. У найгіршому випадку, прогнозована площа затоплення складатиме 2%.
Дніпро у Ріпкинському районі Чернігівської області може підтопити 0,5% земель області.
На сьогоднішній день Україні не загрожують високі, видатні чи катастрофічні паводки. При цьому можливі низькі (малі) повені, які зазвичай спостерігаються на рівнинних річках та охоплюють невеликі території поза заплавою. Під час таких повеней затоплюється менше 10% сільськогосподарських угідь і вони майже не порушують ритму життя населення.
Відбуваються вони здебільшого раз на 5-10 років і наносять незначний збиток. Важливо, що наразі немає підстав говорити навіть про таке проходження весняного водопілля.
Більш точний прогноз можна буде скласти з 5 березня, коли Український Гідрометеорологічний центр МНС надасть детальну інформацію про проходження потепління у березні.
Як повідомив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда, у найближчий період активного наростання снігового покриву в Україні не буде, тому ситуація на річках суттєво не зміниться. Він також наголосив, що стан водоймищ за кордоном, зокрема в Росії та Білорусі, занепокоєння не викликає.
Микола Кульбіда також додав, що можливе складне проходження водопілля на річці Дунай в Одеській області. Зокрема негативні наслідки можуть бути в районі міст Рені та Вилкове. При цьому цей процес може супроводжуватись додатковими факторами, зокрема такими як вітрові нагони (підйом рівня води внаслідок впливу сильного вітру на поверхню води).
У свою чергу заступник голови Державного агентства водних ресурсів Олексій Чунарьов зазначив, що ситуація у Дунаї складна, але не катастрофічна. На сьогоднішній день рівень води не доходить до критичного на 2,5-3 м на постах уздовж річки.
Також фахівці готуються до заторних явищ, які можуть виникнути на річці Тиса.
Крім того, було наголошено, що рівень ємностей Дніпровського каскаду достатній для проходження весняного водопілля.
Коментарі
коментарів немає