Добігає кінця обговорення проектів навчальних планів для школярів. Міносвіти планує присвятити більше уваги викладанню іноземних мов та інформатики дітям, ідеться в сюжеті ТСН. "Найбільш революційні зміни нового стандарту – це іноземна мова з 1 класу, інформатика з 2 класу і з 5 класу необхідно знаходити години, щоб вивчати другу іноземну мову", - зізнався міністр освіти Дмитро Табачник.

Як це втілюватиметься в життя – наразі питання. Бо належної кількості фахівців на ринку праці бракує навіть у столиці, не говорячи вже про віддалені регіони. Хто викладатиме дітям у провінції, крім англійської, ще німецьку або іншу мову – невідомо.

Цією проблемою не так переймалися, як питанням про скорочення годин на мову рідну та історію країни. В одному з проектів змін пропонувалося, що новації Міносвіти реалізовуватимуться саме за рахунок цих предметів.

"Той суспільний резонанс дав те що, залишиться та кількість уроків, яка була", - заспокоїла громадськість керівник відділу змісту середньої освіти Наталя Бескова.

На думку фахівців, необхідний час у шкільній програмі вивільнять завдяки скасуванню обов'язковості вивчення етики та об'єднанням музики й малювання в одну навчальну дисципліну.