Сьогодні Луцький міський голова Микола Романюк разом із чиновниками та журналістами продовжив традицію нарад-прогулянок. Нагадаємо, що вчора під час виїзної наради луцький мер разом із посадовцями та представниками ЗМІ мали нагоду оглянути Старе місто та визнати, що на території заповідника «Старий Луцьк» потрібно підрихтувати.
На Центральний парку культури і відпочинку імені Лесі Українки чекає масштабне облагородження.
Власне, йдеться про дві черги озеленення, які чекають на парк. Нагадаємо, що восени в парку розпочалася масштабна вирубка дерев, щоправда, зрізували ті зелені насадженні, котрі були хворі, наприклад, уражені паразитом, – омелою. Зрубувати чи залишати те чи інше дерево, вирішувала ціла комісії. На місці старих дерев у цьому році мають з’явитися нові. Також у парку продовжаться роботи з освітлення. Сьогодні журналісти мали нагоду подивитися, що уже зроблено у парку КП «Парки та свкери», яке було створене минулоріч. Зазначимо, що зрізати і дОвезти одне дерево коштує близько тисячі гривень.
Зауважимо, що в парку вирізали 300 дерев, а мають посадити лише навесні – 440. Це будуть берези, дуби, канадські клени, бузки, айви тощо. Деякі дерева для посадки доведеться шукати і замовляти. Восени теж запланована посадка дерев. Наприклад, у парку можуть з’явитися червоні дуби. Восени будуть висаджувати і хвойні, і листяні дерева, і чагарники.
Начальник відділу екології Луцької міської ради Борис Сорока сказав, що потрібно разом з архітектором розробити проект реконструкції парку з доріжками, алеями, місцями для садіння дерев. Потрібно помізкувати над тим, як виглядатиме 68 гектарів парку. Потрібний проект дендропарку, – кажуть спеціалісти.
Луцький міський голова Микола Романюк сказав, що після того, як частина дерев була вирубана, виявилося, що під шаром моху прихована чимала кількість доріжок у парку. «Археологія», – пожартували на цю тему його підлеглі.
Луцький мер нарікає на те, що він разом із командою прагне чимало зробити для лучан. Проте, приміром, у парку – ситуація невтішна. Наприклад, учора невідомі поперекидали десятки лавок. Цікаво, що одна лавка важить близько 350 кілограм. «Сила є, розуму не треба», – згадав луцький градоначальник прислів’я.
Також у парку біля ротонди з’явилися казкові герої. Їх виготовляє із залишків зрубаних дерев один із працівників КП «Парки та сквери» за власною ініціативою і цілком безкоштовно. У парку таких декоративних дерев’яних скульптур – уже біля десятка. Ще кілька – у майстра вдома. Олексій Литвин каже, що буде їх робити поки вистачить сил. Серед його витворів – лісові звірята та казкові персонажі.
Наразі луцькі владі мізкують і над тим, що робити і з ротондою у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. Романюк каже, що до справи потрібно залучити інвесторів. Розбирати чи зносити цю споруду ніхто не буде. Звісно, хотілося б щоб це була дитяча ігрова зона.
Луцький міський голова Микола Романюк переконаний, що парк має бути такий, щоб ним було приємно гуляти.
Щодо атракціонів, то луцький мер зауважив, що нині працює у цьому напрямку, проте деталями із журналістами не поділився. Романюк не проти шашликів у парку, але переконує, що вони мають бути на окраїні, у спеціально відведеному для цього місці і не біля дитячого майданчику. Він додав, що нині його підлеглі, котрі займаються архітектурними питаннями вирішують, де саме у парку мають постати торговельні місця для продажу морозива, солодощів тощо.
Також дерева будуть зрізані і на дамбі у парку. Вони дуже пошкоджені омелою. На їх місце посадять нові зелені насадження.
Нагадаємо, що минулоріч Романюк із підлеглими чимало часу присвятили питанню розчищення каналів у парку і налагодженню колообігу води у парку.
Коментарі
коментарів немає