Відповідно до ст.166 розділу ІV Податкового кодексу України платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки включається, зокрема, сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Така сума не може перевищувати розміру доходу (суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень - у 2011 році 1320 грн.), в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Оригінали зазначених документів до органу державної податкової служби не надсилаються, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом, та пред'являються на вимогу податкового органу.
Звертаємо увагу, що Податкову декларацію на податкову знижку за наслідками 2011 року, платник податку може подати до кінця 2012 року.
Податкова готова до адміністрування податку на розкіш
Про це заявив Голова ДПСУ Олександр Клименко під час підписання Робочого плану на 2012 рік між ДПС України та Податковою і митною адміністрацією Нідерландів.
„Ми прагнемо до справедливої системи оподаткування, тому податкове відомство схвально сприймає ініціативу введення такого податку та на сьогоднішній день готове до його адміністрування", - зазначив Олександр Клименко.
Ханс Ван дер Вліст - директор Служби фінансових розслідувань та інформації (FIOD) Податкової та митної адміністрації Нідерландів додав, що у його країні практика адміністрування податку на багатство є досить ефективною, адже ті платники, які отримують значні статки, можуть сплачувати у бюджет до 50% від своїх доходів.
Крім того, колеги з Нідерландів схвально оцінили ініціативу ДПСУ щодо введення податкового сервісу для великих платників податків „горизонтальний моніторинг", який вперше був застосований саме у Нідерландах.
Прес-служба ДПC України
Коментарі
коментарів немає