Через тиждень українці переведуть стрілки на літній час — тобто на 1 годину вперед.

Однак поки відкритим залишається питання, чи буде Україна переходити на літній час і в наступному році. Справа в тому, що на цьому тижні депутати мають розглянути урядовий законопроект, яким пропонується в цьому році перевести стрілки ще два рази (на літній і зимовий час) і не чіпати їх надалі, залишившись на «зимовому» часу.

Однак на практиці плутанина з переходами і непереходами на зимовий і літній час привела до проблем для подорожуючих громадян. Деякі українці розповідають, що не можуть купити квитки до Варшави на початок квітня.

Дійсно, забронювати квиток на 4 квітня до Варшави і до Берліна неможливо: в касі відмовили, сказавши, що не можна ні бронювати, ні купувати квитки. «Продажі закриті. Коли відкриємо — не знаємо. Чому? Напевно через переведення стрілок», — сказали в центральних залізничних касах Києва.

«Продажі квитків припинені. У понеділок-вівторок вони відновляться. Причина насправді в тому, що немає ясності, чи будемо ми переводити стрілки чи ні. А людина ж купує квиток із зазначеним у ньому часом відправлення та прибуття. Якщо депутати вирішать раптом переводити стрілки, ми отримаємо безліч проблем», — пояснила керівник прес-служби «Укрзалізниці» Олена Лизунова.

Нардеп від ПР Олег Надоша пояснює: на літній час в цьому році ми перейдемо незалежно від результатів голосування за постановою Кабміну. «Якщо депутати його підтримають — ми перейдемо на літній час останній раз. Якщо ні — то переклад стрілок здійснять автоматично», — зазначив Надоша.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада скасувала щорічне переведення годинників на зимовий і літній час. 18 жовтня парламент скасував свою постанову. У ніч на 30 жовтня переведенням годинникової стрілки на одну годину назад Україна перейшла на зимовий час. Метеорологи і медики підтримують ініціативу встановлення в Україні другого часового поясу.