Українці отримають нарешті можливість «прописуватися» за місцем проживання. Але разом з цією свободою їх чекає маса проблем.
Народні депутати пропонують додати українцям прав, які передбачені для них Конституцією, але відібрані чиновниками. Мова йде про прописку, яка з 2003 року в Україні іменується реєстрацією. Кожен громадянин країни повинен в своєму паспорті мати штамп про місце проживання, без якого він позбавляється різних соціальних гарантій, аж до отримання медичної допомоги чи соціальної.
Тобто, відмінність реєстрації від прописки тільки в одному: при прописці українцеві доводилося отримувати дозвіл «відповідних органів» на проживання, а при реєстрації він обмежується лише інформуванням про своє місце проживання.
Тепер же депутати пропонують розширити перелік місць, які можуть бути народом занесені «в інформацію». Так, законопроект № 10254, який в Раді зареєстрували 4 «регіонала» з Криму, передбачає зарахувати до об‘єктів, відповідним під реєстрацію, будинки на території дачних або садових ділянках. А заодно і розширити перелік приміщень, які можуть вважатися місцем проживання. Сюди увійдуть крім дач і садових будиночків тепер котеджі і інші «придатні до життя» приміщення.
Як запевняють в пояснювальній записці до документа його автори, сотні тисяч людей за нинішнім законодавством не можуть отримати реєстрацію. Те офіційної назви вулиці у них немає, то тип житла не потрапить під законне визначення «житловий будинок». Тому, кажуть депутати, сотні тисяч людей ні в лікарню сходити не можуть, ні в школу. А головне — і на виборах проголосувати. Особливо це стосується Криму, якщо дивитися по географічній «реєстрації» законопроектів — всі депутати представляють півострів.
Насправді, для Криму питання реєстрації — дуже важлива проблема. І в першу чергу, за інформацією видання, вона стосується татарських сіл. Тому, багато хто за згаданою ініціативою «регіоналів» побачили наближаються вибори, і не безпідставно. Тим більше, спрощення оформлення реєстрації ще більше згодиться «умільцям» виборчих процесів на місцевому рівні: на виборах мера чи депутата «дачники» буду особливо корисними.
Але, варто визнати, у багатьох в нашій країні сьогодні великі проблеми з реєстрацією на дачі або навіть в селі. «Цього закону давно вже чекали. Адже раніше дачі, котеджі або садові будиночки не були об’єктом, де можуть зареєструвати людини. А ця процедура, сподіваюся, полегшить життя людей. А з іншого боку це призведе до масової виписки з квартир, де люди проживають. Ті ж пенсіонери будуть прописуватися на дачі в передмісті і, таким чином, будуть економити гроші на оплату послуг ЖКГ. На дачі зможуть реєструвати родичів, адже сьогодні за Цивільним кодексом не можна жити в будинку, де ви не зареєстровані, будь дільничний інспектор може вас звідти спокійній вигнати», — розповів«Коментарям»Едуард Багіров, голова правління«Міжнародної ліги захисту прав громадян України».
Бачать хороше в ініціативі «регіоналів» і в опозиції. Наприклад, народний депутат від БЮТБ Володимир Бондаренко зізнається, що сам зіткнувся з проблемою вибивання у влади назви для вулиць в селі, де він проживає. «Маса людей в передмістях позбавлена ??можливості отримати реєстрацію, і тепер зможуть це зробити. Але ми повинні розуміти, що одним дозволом «прописуватися» на дачі ми завдання не вирішимо — тут цілий комплекс проблем і необхідний такий же масив законодавчих документ. Наприклад, неясно як банки будуть відстежувати боржників, які будуть потім ховатися на дачах, не вирішено питання з квартплатою квартир, з яких пенсіонери «переселятися», тощо», — прогнозує депутат.
А от чого не беруться прогнозувати ані юристи, ані депутати, так це дати, коли Україна остаточно позбулася «совкової» традиції в питанні свободи пересування своїх громадян. Власне, нові депутатські ініціативи стануть тимчасовим послабленням для частини українців. Але для країни, яка (будемо вірити) будує ринкову економіку, сучасну систему освіти і медобслуговування, модернова соціальне товариство «дачні реєстрація» проблему в цілому не вирішить. Більше того, до цих пір влада не може запропонувати чіткої концепції, за якою Україна стане на шлях цивілізованих країн і позбавить населенні від обов'язку «прописуватися і реєструватися». А поки ж, очевидно, чиновникам і політикам вигідно зберігати цей «інститут»: одним для матеріального заробітку, іншим — для виборів.
Коментарі
13
29.03.2012 13:44:43
Ага, татар в будке собрачей прописывать надо, вместе с Шариком. Они беспредельно уже весь Крым захватили и управы на них нет. Об этом лучше подумайте, господа рыги-аналы.
Анонім
29.03.2012 14:05:07
Не захватили, а вернулись к себе домой. А захватили -- русские.
14
29.03.2012 13:58:00
И сколько одиноких людей будет выселено в дачные домики или другие места подходящие для жилья ради столичных квартир?
Наталья
02.04.2012 22:34:46
Если бы кто-нибудь из вас ,умников , пожил в Киеве 15 лет без регистрации, имея недостроенный дом на приватизированном участке, то, как вся моя семья, проклинали бы с утра до вечера тех мудаков, которые додумались прописывать(регистрировать) только на объекте завершенного строительства.Ни паспорт получить, ни в клинику попасть, ни в отпуск поехать, ни голосовать, ни купить, ни продать, ни умереть, т.к.место на кладбище тоже только по прописке.Зато налоговый номер и приписное свидетельство детям выдали без паспорта.А как в армии служить, если ты не гражданин Украины?
вика
06.06.2012 17:56:06
спасибо тем депутатам которые подняли вопрос прописки на даче это головная боль тысяч человек личная благодарность 1 ++ благодарна тем депутатам которые подняли вопрос прописки на даче