Кожен "зайвий" градус середньої температури в сезони з аномально спекотним літом збільшує смертність жителів Сполучених Штатів на 5%, що особливо проявляється серед літніх людей, які проживають у великих мегаполісах.
Про це заявляють кліматологи в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Аномально високі температури влітку і низькі взимку негативно впливають на здоров'я людини, особливо дітей і літніх людей. Найбільше це проявляється у великих містах, де не так багато зелених насаджень, здатних знизити негативний ефект від зростання температури влітку. Так, під час періоду аномально спекотної погоди в 2010 році смертність в Москві зросла в два рази.
Група кліматологів під керівництвом Антонелло Занобетті з Гарвардської школи громадського здоров'я в Бостоні (США) оцінила те, як змінювалася смертність серед літніх жителів Сполучених Штатів під час жарких сезонів, проаналізувавши статистику, зібрану державною службою медичного страхування MediCare з 1985 по 2006 рік.
Автори статті вивчили дані за цей період і відібрали із статистики тих людей, які могли найбільше постраждати від спекотної погоди – людей з проблемами серцево-судинної системи, діабетиків і людей похилого американців. В цілому, в дослідженні "брало участь" близько 10,5 мільйона осіб, які померли за цей період.
Занобетті і її колеги зіставили статистику MediCare з тим, наскільки відхилялася середня температура літнього дня від норми для того регіону, де проживає "учасник" дослідження. Іншими словами, чим більше в сезоні було аномально теплих днів, тим вище було це відхилення.
Виявилося, що смертність американців збільшувалася досить сильно з підвищенням "аномальною" температури. Так, збільшення цієї температури на один градус Цельсія супроводжувалося зростанням смертності на 2% серед людей із захворюваннями серцево-судинної системи і на 4% для діабетиків.
В середньому, загальна смертність серед всіх категорій населення має зрости приблизно на 5% з кожним додатковим градусом температури.
Найгірше на потепління відреагували літні люди старші 74 років - їх смертність в середньому збільшилася на 2-4% порівняно з ростом смертності серед інших "учасників" дослідження. Крім того, афроамериканці і люди з низьким рівнем освіти були більше схильні до дії жари порівняно з жителями міста з вищою освітою.
З іншого боку, люди, які проживали в містах з великою площею озеленення, менше страждали від спеки – їх смертність була нижчою на 1-2% порівняно з тими американцями, які жили в "кам'яних джунглях".
"Якщо враховувати все викладене в нашій роботі і в попередніх дослідженнях з цієї тематики, коливання температури влітку можуть негативно впливати на здоров'я та зменшують тривалість життя літніх людей, особливо тих, хто страждає хронічними захворюваннями", - підсумовують автори.
Коментарі
коментарів немає