Самостійна подорож здається трудомісткою, оскільки про все треба думати самому: візи, квитки, броні. Але, якщо розібратися, зусилля окупаються сторицею.
Покупка готового туру дарує ілюзію зручності та економії. Оператор сам піклується про ваш переліт, трансфер, проживання, дозвілля та оформленні віз (за додаткову плату), а вам залишається тільки відпочити по всій програмі. Але що виходить на ділі?
«Нас привезли в заброньований готель 5 *, звідки через кілька годин очікування відвезли в 4 *. Ми втомилися і вирішили з‘ясовувати стосунки тільки на наступний день. Ще через добу нас повернули в 5 *, але більше я так їздити не хочу». Схожих історій багато, десь вдалося вирішити ситуацію, десь ні. Виходить, купуючи готовий тур, не обов’язково, що фактичні послуги будуть відповідати заявленим, а оператор буде захищати ваші інтереси у випадку нестиковок, навіть якщо на ринку туристичних послуг він є дуже відомою компанією. Це доводить випадок, що стався на початку цього року, коли готелі почали виселяти російських туристів, вимагаючи оплати за проживання, яка вже входила в пакет послуг від найбільшого оператора «Ланта-Тур». Виявилося, що фірма просто не перевела гроші за своїх клієнтів, а це 2700 осіб. У ситуацію втрутився уряд, і туристи благополучно повернулися додому, але мікро-війни операторів, сторони-приймача і перевізників тривають щодня. Ще один випадок стався днями з туроператором ITC, які заборгували закордонним готелям 600 тис. доларів, в результаті чого туристам довелося доплачувати готелям відсутню вартість на місці. Так чи варто ризикувати своїм відпочинком і грошима або можна знайти альтернативний варіант подорожі?
Європейський досвід підказує: хочеш відпочити добре — організуй свій відпочинок сам: знайди квитки на літак, забронюй готель і розплануй дозвілля. Це забирає певний час тільки в перший раз, з незвички. Але не більше того, скільки людина витрачає на пошуки операторів, турів, вивчення відгуків про готелі і т.д., тому говорити про це, як про недолік, не доводиться. Нагородою за працю служить гарантія гарного відпочинку: літак вилетить в строк і зручний час, готель прийме без зволікань, екскурсійна програма буде саме такою, яка цікава туристу. І все це дешевше на 20-30%, ніж готовий тур.
Наприклад, поїздка в Чехію напередодні травневих свят обійдеться в турфірмі в 800-1000 євро на людину. Якщо організувати поїздку самостійно, то можна заощадити близько 200-300 євро. По-перше, за рахунок авіаквитків. Перевізники постійно влаштовують акції і розпродають квитки в різні напрямки за зниженими цінами і, якщо середня ціна на літак з Москви до Праги коштує близько 360 євро, то за спецпропозицією вона падає майже вдвічі. До того ж це буде регулярний рейс, який за рівнем сервісу на порядок вище чартерного. Щоб не пропустити знижки, потрібно лише підписатися на новини авіакомпаній, що здійснюють рейси в Чехію і чекати відповідних розпродажів.
Після покупки квитків можна бронювати готель. Зараз є безліч онлайн-сервісів бронювання готелів, що пропонують зробити це через Інтернет, але часто вони працюють через посередників, будучи, по суті, аналогом турагентства і ніяк не гарантуючи вам збереження вашої броні і відсутність прихованих націнок (за Інтернет, рушники і т.п .). У той же час є європейські компанії, давно освоїли цей ринок і пропонують безкоштовні послуги. Наприклад, сайт hrs.com, який нещодавно почав працювати і в Росії, має величезну базу готелів, з якими працює безпосередньо, тому турист може забронювати тут номери в будь-якому місті світу без передоплати і переплати. Це гарантує відпочивальнику, що бронь його дочекається, а вартість проживання буде саме такою, на яку він і розраховував.
Вивчивши пропозиції на такому сайті, можна знайти приємний номер на двох у 4 * готелі за 40 євро, при цьому людина сама вибирає вподобаний ним готель. Що ще примітно — після онлайн-бронювання турист отримує підтвердження броні і за цим документом завжди може розраховувати на підтримку відповідальної сторони, у той час як в турагентствах на ваучері часто можна зустріти виноску, де зазначено, що бронювання зроблене через такий-сервіс, тому у разі негараздів турагент і готель знімають з себе всі зобов'язання, переклавши вирішення конфлікту на посередника.
Що стосується візи, то не варто розраховувати, що туроператор надасть безкоштовну підтримку для її отримання або якось вплине на швидкість її видачі, так і на видачу взагалі. За 200 доларів він допоможе вам заповнити анкету і занесе її в посольство. Те ж саме ви можете зробити самі і безкоштовно. Достатньо мати на руках паспорти, фотографії, квитки і бронь готелю.
Таким чином, самостійно організована подорож позбавляє вас від непостійності і низького сервісу чартерних рейсів, проблем із заселенням, примусового дозвілля та переплат за всі ці незручності.
Коментарі
коментарів немає