Не таємниця, що плата за електроенергію становить значну частину загальної суми комунальних платежів. Чи можна зменшити ці витрати? Фахівці-енергетики кажуть, що можна. Причому без неймовірних зусиль і злісної економії.
Всі ми залишаємо електроприлади включеними в розетку, а між тим вони в цей час споживають електроенергію. Це може бути пральна машина, мікрохвильовка, телевізор, комп'ютер, зарядка телефону і т.д. В даному випадку електрика витрачається на підтримання світлового сенсора, який нікому не потрібен. Така лампочка може обійтися вам в парочку кіловат щомісяця. Кілька таких приладів, цілодобово підключених до електроживлення без особливої на те потреби, призводять до зайвої витрати приблизно декількох сотень гривень. Але ж у багатьох телевізор, наприклад, працює практично цілодобово, просто для створення звукового ефекту!
Чи потрібно нам це насправді чи все-таки можна розцінити такий підхід як справжнісіньку шкідливу звичку, що обходиться, до того ж в "копійчину"?
Звичайно, це не стосується холодильника, який є винятком у правилі відключення приладів з розетки. Але це не означає, що холодильник не може бути переведений на більш економний режим роботи. Насамперед, його треба встановлювати подалі від будь-яких джерел і носіїв тепла - опалювальної системи (труб, батарей, котла) і плити. Також не можна нехтувати регулярним розморожуванням холодильника, так як утворення полів в морозилці призводить до додаткового, зайвого охолодження, а значить і перевитрати електроенергії. Крім того, при купівлі холодильника, пральної і посудомийної машини треба вибирати найбільш економічні в роботі з них (клас А).
До речі, для найбільш економного використання цих приладів треба знати принцип їх роботи. Посудомийку треба завантажувати повністю, так як в будь-якому випадку обсяг електрики, що витрачається буде одним і тим же: чи помили ми пару тарілок чи цілий сервіз. З пральною машиною ж трохи по-іншому: якщо кількість завантаженого білизни перевищує допустиму норму пральної машини (наприклад, 5 кг), то і споживання електроенергії зростає, тому що навантаження на машинку занадто велике.
І краще всього сказати категоричне «ні» електрообігрівачам. Це взагалі минуле століття, абсолютно не економічно. Краще просто утеплити квартиру, це того варто. Це передбачає як зовнішнє утеплення, так і встановлення якісних вікон і дверей. Кажуть навіть, що за батареєю можна розмістити лист фольги - тоді тепло буде більше відбиватися всередину приміщення.
Радять також придбати багато тарифні лічильники (двох-або трьох тарифні). Вони досить дорогі, але, як кажуть експерти, через кілька років окупають себе. Ідея тут у тому, що тариф на електрику, спожиту в нічний час (з 11 вечора до 7 ранку), набагато нижчий. Головне, не чекати в разі придбання і установки подібних приладів миттєвої вигоди, а запастися терпінням. Також можна спробувати налаштувати електропобутові прилади на роботу саме в «дешевші» години.
Окрема пісня - це енергозберігаючі лампи. Ідея звичайно хороша. Одна така лампа може зекономити кілька сотень гривень на рік, а термін служби у неї - як мінімум 4 роки. Тільки це за умови, що сама лампа хороша, якісна. Тому що, на жаль, велика частина ринку подібних ламп - це китайські підробки, які дуже мало служать і, відповідно, зовсім не виправдовують себе. І ось це головна проблема у використанні такої продукції. Тому-то багато громадян просто розчаровуються в ідеї економного користування електрикою як такої, яка просто виявляється дискредитованою. Так що якщо хтось і наважується на цей метод електрозбереження - то повинен бути дуже уважний до якості таких ламп.
Ще один явний недолік енергозберігаючих ламп - не екологічність. Просто викидати в сміття їх не можна, так як це загрожує ртутним забрудненням навколишнього середовища. Такі лампи повинні піддаватися процесу утилізації на спеціальних підприємствах. Адже більшість населення навіть не знає про це, не помічають застережливий знак на упаковці і спокійно відправляють такі лампи в загальний сміттєвий контейнер. По ідеї такі перегорілі лампи повинна приймати ДЕЗ, але вони практично цього не роблять, тому що в них немає спеціальних контейнерів для цих ламп. Лампи можна здати в магазин, їх там приймають, до того ж пропонують купити нові вже зі знижкою.
Хороший варіант - фотоелементи, вимикачі з датчиком руху, але хороші вони не в квартирі, а на сходовій площадці, в під'їзді, на вулиці, у дворі приватного будинку. Ще можна придбати світильники і торшери, коли потрібне більш локальне освітлення (наприклад, почитати книгу), замість того щоб включати люстру з кількома лампочками. Також можна поставити спеціальні вимикачі з можливістю регулювання яскравість світла.
Ну і, звичайно, варто подбати про максимальне використання природного освітлення. Щоб це стало можливим - вікна завжди повинні бути чистими, причому не зашторені, так як тюль затемнює приміщення. Вона більше доречна влітку, для додання додаткової прохолоди.
Коментарі
...
13.04.2012 11:25:47
мда, чувсвуется машиный перевод российского текста.
Прошлій век
13.04.2012 11:34:49
Автор сам ты прошлый век!!! Обогрев электричеством эфективнее и дешевле чем платить за общее отопление, просто есть нормальные современные конвектора, да стоит дорого но с учетом цен за отопление окупаются за пол сезона даже при условии счетов за электричество...