Чорне море біля берегів Севастополя невдовзі можна буде назвати мертвим, якщо правоохоронці не зупинять видобуток морського піску - так вважають екологи. Будматеріал з дна біля мису Фіолент вже півроку як видобувають дві баржі: «Трофа» і «Печера». При цьому у воді гине все живе.
Пісок з Фіоленту користується попитом у місцевих будівельних компаній. Баржі постачають його на 237-й причал в бухті Камишова, а потім розвозять по будмайданчиках. При цьому нікого з ланцюжка постачальників не турбує, що на дні, звідки висмоктується матеріал, живуть морські дракони, камбала, султанка, а в піску - черв'яки і ракоподібні. Олена Колеснікова, науковий співробітник Інституту біології Південних морів, розповідає: «Якщо прибрати пісок, то станеться сильне замулення. Багато організмів не виживе в таких умовах ». Заступник директора цього ж інституту Олександр Болтачов додає: «Дрібнодісперсний мул може рознестися на десятки кілометрів і викликати загибель як водоростей, так і тварин».
Щоб зупинити видобуток піску, прокуратура повинна завести справу на її організаторів, проте це стане можливим тільки після перевірки діяльності 237-го причалу, а представників наглядового відомства туди не пускають. Лише одного разу Артуру Жукову, помічнику міжрайонного природоохоронного прокурора Севастополя, вдалося прорвати оборону: «Як тільки я потрапив на територію, судно відразу було відшвартоване». Власники причалу і двох барж не захотіли також спілкуватися і з нашими журналістами.
Через інтернет за допомогою спеціальної програми за баржами уважно стежать громадські екологи. «В день кожне судно робить по три ходки. За місяць в Севастополі ними вже накопичено близько 90 000 тонн піску. Потім його готують під велику баржу і відвозять на олімпійські об'єкти в Сочі », - ділиться інформацією еколог Микола Подоляко.
За його словами, контракт постачальника піску з сочинськими будівельниками можна знайти в Інтернеті, і по цьому документу баржі повинні «нассатися» з морського дна близько 2 млн. тон піску - вистачить побудувати ціле місто. За законом, на видобуток корисних копалин повинна була дати дозвіл міськрада, однак голова севастопольської комісії з екології Карп Булатов каже, що депутати взагалі не знали, що такі роботи в морі ведуться: «Я навіть не міг повірити, що в наш час можливо таке творити . Я б назвав це браконьєрством ».
Коментарі
коментарів немає