17 квітня у Волинській обласній клінічній лікарні відбулось офіційне відкриття кабінету діабетичної стопи та профілактики діабетичної полінейнопатії. Крім того, з нагоди відкриття кабінету у лікарні пройшла конференція, у якій розглядались проблеми ускладнень, що виникають у хворих на цукровий діабет - інформує «Під прицілом».

Кабінет був відкритий завдяки спонсорському фінансуванню компанії ВАТ «Фармак», яка за словами представника компанії Павла Довгошеї вклала у відкриття кабінету понад 120 тис. грн. і збирається в подальшому вкладати ще близько 20 тис. щороку для доукомплектування та підтримки нормального функціонування кабінету. До слова, лише педіатричне крісло в кабінеті коштує 91 тис. грн.

Кабінет працюватиме щоденно, прийом вестиме лікар хірург Волинської обласної лікарні Руслан Бойко. Крім того до консультацій будуть залучатись невропатолог, ендокринолог, судинний хірург, ортопед та ін. Як зазначив Руслан Бойко, в кабінеті хворі на цукровий діабет зможуть лікувати трофічні виразки, тріщини, можна буде визначити пульсацію на нижніх кінцівках за допомогою доплера, тут людям будуть допомагати вибирати ортопедичне взуття, устілки, будуть вчити як правильно доглядати за ногами і стопами.

Як зазначила завідувач ендокринологічного відділення обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст з ендокринології УОЗ ОДА Лариса Джанкарашвілі, синдром діабетичної стопи є ускладненням, котре часто веде до ампутації ноги, тому дуже важливо, щоб волиняни мали де лікувати таку недугу.

«Важливо, щоб кожен з нас приділяв собі увагу, вчасно звертався до лікаря. Навіть якщо людина не знає, що в неї є цукровий діабет, але є такі симптоми як спрага, схуднення, сухість шкіри, часте сечовиділення, треба звернутись до лікаря. І саме перше визначити найелементарніше – глюкозу крові. Тому що хворі ходять часом 10 років, постійно їх сушить, а звертаються до лікаря вже аж коли виникла трофічна виразка», - сказала Лариса Джанкарашвілі.