Найбільш полемічним серед депутатів-членів постійної комісії з питань охорони здоров’я Волинської обласної ради стало питання прийняття Програми імунопрофілактики та захисту населення області від інфекційних хвороб на 2012-2015 роки. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Таким чином, реалізація програми передбачає фінансування обласного бюджету обсягом 2,1 мільйона гривень. Однак багатьох членів комісії ця сума вжахнула.

«А є потреба вкладати кошти на це? На інформаційні буклети та друковані матеріали не заклали ні копійки, тай хіба це працює», - запитав у присутніх Сергій Іванюк (фракція ВО «Батьківщина»).

«Державний план по щепленню та вакцинації зірвано повністю, тож чи доцільно закладати кошти на те… що й так не працюватиме», - зауважив заступник голови комісії Михайло Бегаль.

Щодо фінансування вакцинації на загальнодержавному рівні, то присутні медики повідомили, що квота Кабміну на вакцини та імунопрофілактику для Волині становить 8,836 млн грн. Попри доволі великі цифри, у минулому році було привито всього 50% дітей до 1 року за базовими щепленнями, від загальної кількості новонароджених. Що ж до фінансування закупівлі вакцин для попередження виникнення епідемії кліщового енцефаліту, у ризику якого перебувають мешканці Ратнівщини, то за словами Валентина Вітра, для подібних випадків можливих непередбачуваних спалахів епідемії, чи то інших надзвичайних ситуацій є фонд голови облдержадміністрації кошти в якому передбачені саме для подібних ситуацій. Тож закладати на це в бюджеті програми навіть суми у 100 тисяч гривень немає потреби.

Таким чином, депутати вирішили, що програму треба прийняти, однак не зараз.

«Звісно, її треба прийняти. Але спочатку пристосувати її до реального життя», - наголосив заступник голови комісії Михайло Бегаль.