Вчора Державна служба статистики представила проект програми всеукраїнського перепису населення, який запланований на 2013 рік. У порівнянні з минулим переписом, що проводився в 2001 році, Держстат розширив анкету, додавши в неї питання про економічний стан та зайнятості опитуваних громадян. Експерти вважають, що дані пункти анкети суперечать закону про захист персональних даних, пише Коммерсант-Україна в статті "Держава все бере в розрахунок".
Проект програми всеукраїнського перепису населення було підготовлено Державною службою статистики спільно з Фондом народонаселення ООН. Спочатку передбачалося, що громадян Україні перерахують у 2012 році, проте в Держстаті впевнені, що терміни проведення перепису будуть зміщені, і всеукраїнське опитування відбудеться в 2013 році.
"Офіційного рішення про перенесення поки немає, але перепис не проводиться в роки виборів та інших заходів, що проводяться в масштабах країни, таких, як, наприклад, Євро-2012. Це впливає на статистику", - пояснила заступник голови Держстату Наталія Власенко.
За її словами, перепис населення обійдеться державному бюджету приблизно в 1 млрд грн.
Як відомо, перший всеукраїнський перепис населення відбувся в 2001 році. Тоді анкета складалася з 14 пунктів. На цей раз Держстат збільшив список питань до 27. Спочатку українцям стандартно запропонують вказати дату і місце народження, громадянство і національність.
Поряд з цим в анкеті з'явилися уточнюючі питання, зокрема, про мови. Тепер, крім питання про рідну мову, у громадян будуть окремо запитувати, чи володіють вони українською мовою та мовою жестів.
Відзначимо, чисельність населення України за 2 міс. 2012 р. скоротити на 30,39 тис. - до 45, 603 мільйона осіб.
Коментарі
Я
20.04.2012 12:10:15
То что в рот им не влезет,они в руки воэьмут!
Тарас
20.04.2012 12:11:23
Наші податки „вимагають” розумного поводження з ними: „Суд отказался лишить «Доктора Пи» премии Януковича” сайт багатодітних: lukava-vlada.narod2.ru
Іван Козолуп
20.04.2012 12:29:38
Дуже прикро, що кількість населення України продовжує скорочуватись. Тут можна зробити висновки про непрофесійну діяльність влади і її сприяння занепаду економіки.