Впродовж січня–березня п.р. до державної служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулось, як і роком раніше, понад 10 тис. волинян, ще – 11,2 тис. осіб числилось тут на початок року. Про це повідомили у головному управлінні статистики.

Дещо більше звернень поступило від жінок, аніж від чоловіків, більше половини тих, що шукають роботу – з числа молодих людей віком до 35 років. За сприяння цієї служби цьогоріч працевлаштовано 4,6 тис. осіб, або 21,5% охочих працювати (за січень–березень 2011р. – 5 тис, або 20,9%), серед них переважають чоловіки та молодь у віці до 35 років. На низькому рівні вирішено це питання в Іваничівському, Турійському, Локачинському, Шацькому та Старовижівському районах (рівень працевлаштування складає 10%–13,1%). Водночас в обласному центрі працевлаштовано третину незайнятих осіб, в Ківерцівському та Любешівському районах – чверть.

Для забезпечення тимчасової зайнятості та соціального захисту незайнятого населення організовувались оплачувані громадські роботи. Це дозволило майже 3 тис. громадянам області дещо поліпшити своє матеріальне становище (на оплату праці зайнятим на громадських роботах за січень–березень витрачено понад 2 млн. грн.).

Невідповідність професійно-кваліфікаційного складу безробітних сучасним вимогам роботодавців є однією з причин обмеження можливостей працевлаштування. З метою отримання нової професії або спеціальності впродовж 3 місяців за направленням служби зайнятості пройшли навчання 724 особи.

Пропозиція робочої сили в області в 14 разів перевищує потребу в ній, проти 11 разів рік тому, в тому числі на місця робітників – у 10, на вакантні посади службовців – у 17, на місця, які не потребують спеціальної підготовки – у 33 рази. Найбільший надлишок робочої сили в Шацькому та Горохівському районах, де пропозиція в 60 та 52 рази відповідно перевищує потребу в ній. Найменша диспропорція зберігається у Луцьку, Маневицькому та Луцькому районах – по 8–10 осіб на кожне вакантне місце.

Офіційний статус безробітних станом на 1 квітня мали 13,2 тис. волинян, або 2,1% населення працездатного віку, з них майже дві третини – мешканці міських поселень, 57% – жінки, 52% – молоді люди віком до 35 років. Порівняно з початком року їх число збільшилось на 11%. Кожні семеро з десяти зареєстрованих безробітних отримували допомогу по безробіттю з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Видатки на виплату допомоги у зв'язку з безробіттям з початку року становили 21,1 млн.грн., або в середньому по 810 грн. кожному безробітному, який її отримував (рік тому – 23,9 млн.грн. і по 733 грн.).