Рівненські правоохоронці забрали в американця Ісаака Каліхмана телефон та заштовхали у «бобик», після чого подали на нього до суду. 20 квітня 2012 року відбувся суд за позовом Рівненських правоохоронців до Ісаака Каліхмана. Перші звинувачують американця в порушенні ст. 185 «Злісна непокора законному розпорядженню, або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця». До речі, варто зауважити, що події відбувалися під час цілеспрямованого обшуку, а не охороні громадського порядку, тому звинувачувати американця саме за цією статтею закону неможливо, вважає його адвокат.
У міліцейському протоколі, який являвся доказом у суді, зазначено: «Американець розмахував руками і відштовхував від себе працівників міліції». Саме це правоохоронці розцінили , як злісну непокору і посадили його у «бобик» на півтори години - про це свідчать чисельні фото та свідки.
- Ісаак Каліхман перешкоджав провадженню процесуальної діяльності відверто ігноруючи вимоги слідчого, правоохоронців та законодавства. До того ж, чоловік вперто відмовлявся видати потрібні слідству документи, апелюючи фактами, які, на жаль, не знайшли свого підтвердження. Тож причиною того, що півтори години життя пан Ісаак, з його слів, «віддав міліцейському «бобіку», стала банальна зневага до Законів України, на території якої він викликався будувати власний бізнес, - пояснюють у СЗГ УМВС.
Оскільки дана справа набула широкого розголосу у ЗМІ, зокрема і в нашому виданні «Під Прицілом», про, що ми вже неодноразово писали, - було вирішено відслідковувати дані події і далі.
Нагадаємо
27 березня 2012 року, співробітники Рівненського РВ УМВС провели обшук у приміщенні готельного комплексу у селі Біла Криниця, проте, разом з тим, ордер на обшук був виписаний на іншу адресу. Працівники міліції пояснюють це тим, що фактичне місцезнаходження необхідних для слідства документів відрізняється від юридичного, а тому вони пішли шукати туди, куди вважали за потрібне…
Суд
Отже, прихід журналістів на судове засідання, неабияк здивував суддю Ларису Остапчук. Спочатку вона взагалі відмовилася впускати нас на слухання:
- Якби ви були простими громадянами, то будь-ласка. А так ні. Ви вже мене не обманите, бо я знаю хто ви, ви не прості громадяни, ви журналісти.
Після цієї досить дивної тези, суддя все ж дозволила нам бути присутніми на судовому засіданні, але всі особисті речі наказала лишити в камері схову та розпорядилася, щоб охоронець перевірив наші кишені, аби там не було ніяких телефонів, диктофонів, блокнотів і ручок… Потім, правду кажучи, зрозуміла, що її емоційний порив не доречний , а відтак, дозволила журналістам займатися своєю справою, підкресливши, що ми нічого все одно не зрозуміємо… А це лише маленька, незначна справа, а все значуще і важливе у американця ще ніби попереду.
Під час судового засідання були заслухані свідки, які в один голос повторювали, що Ісаак Каліхман не чинив ніякого опору працівникам міліції. Єдине, що він просив – це подзвонити у посольство та дружині в америку. Чоловік каже, що його вдарили декілька разів, забрали мобільний телефон та запхали у «бобик».
Після того, як були заслухані всі свідки, суддя відправилася до нарадчої кімнати із словами до журналістів:
- Хочете почути вирок, то дочекайтеся.
Ці слова були принаймні чесні, бо довелося чекати більше двох годин.
Варто зауважити, що після розголосу у ЗМІ, справою американця зацікавилася і прокуратура. Вони взялися з’ясовувати, чи діяли правоохоронці неправомірно щодо американця.
- Затримання вказаного громадянина не проводилось, запобіжні заходи не застосовувались. Факти, які викладені у ЗМІ громадянином США про вчинення правоохоронцями щодо нього тиску та проведення обшуку у приміщенні за іншою адресою, ніж визначено постановою суду, не підтвердилися, - повідомили у прокуратурі Рівненської області.
Тобто, дії міліції були правомірними?
Вирок суду
Нарізі суд вирішив, що немає доказів того, що американець вів себе не правомірно, а відтак він не винен. Отже, позов правоохоронців суд не задовольнив, визнавши Каліхмана не винним.
Висновок
Постає справедливе питання: а за, що американця вкинули до «бобика»? Позаяк суд визнав Каліхмана не винним - це означає , що чоловік міліції не перешкоджав. Таким чином виходить, що підстав відправляти його до «бобика» не було.
Отже, на фоні рішення суду, Ісаак Каліхман може сміливо подавати у відповідь до суду на правоохоронців, і свою правоту йому доводити вже не прийдеться, адже протилежне вже доведено адвокатом і підтверджено рішенням суду. Відповідно, покарання мають понести ті, хто насправді чинив неправомірно.
Коментарі
марек
23.04.2012 09:21:12
а чого ще можна чекати від ментів напевно хотіли дістати трохи баксів тому і повелися так а суд визнав невинним бо дураку ясно що менти обнагліли і займаються не тим що потрібно
петро
23.04.2012 20:53:12
тоді цікаво, свідки ноги ростуть?
во
24.04.2012 11:09:29
Ноги ростуть від головного лікаря міської лікарні Кучерука, який винен американцю 500 тис. доларів і не хоче віддавати