Сьогодні на оперативній нараді Луцького міського голови начальник відділу охорони праці Володимир Чепурний розповів про стан травматизму в місті за 2011 рік, - інформує «Під прицілом».

«В 2011 р. стан виробничого травматизму в порівнянні з 2011 р. залишився на тому самому рівні. На підприємствах міста зареєстровано на виробництві 52 нещасних випадки, в тому числі 4 з смертельними наслідками. Загалом за звітний період на виробництві постраждало 55 осіб проти 58 у 2010 р. Протягом року проводилось 6 спец розслідувань, це випадок зі смертельним наслідком на ТзОВ «ХК «Єврохолдінг», випадок зі смертельним наслідком на ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат», також випадки з тяжкими наслідками на тому ж комбінаті, ТзОВ «Каскад-Продакшн», коператив «Серпанок», смертельний випадок на ТзОВ «Луцьктехнобуд», в якому постраждали двоє осіб», - повідомив Володимир Чепурний.

Аналіз нещасних випадків показує, що найбільша їх кількість стається через падіння потерпілого – 39%, дію предметів та деталей, що рухаються, обертаються та розлітаються – 23% та падіння, обвалення, обрушення предметів, матеріалів тощо – 14%.

Основною організаційною причиною є порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання посадових обов’язків та вимог інструкції з охорони праці – 77 %, незастосування засобів захисту при їх наявності – 3%. В 5-ти випадках потерпілі знаходилися в стані алкогольного сп’яніння. Найбільшу групу ризику настання нещасного випадку складають працівники віком 46-60 років, які були переведені на іншу роботу.

Як зазначив начальник відділу охорони праці, перевірки встановили, що не на усіх підприємствах створено служби охорони праці, на багатьох підприємствах служба праці не підпорядковується безпосередньо керівнику, оплата праці спеціалістів охорони праці в більшості випадках не відповідає вимогам нормативних актів з охорони праці, не створена чи не функціонує належним чином система управління охороною праці підприємства. Керівники підприємств не в повній мірі виконують покладені на них законодавством обов’язки.