7 травня 2012 року у приміщенні бібліотеки Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація книги професора кафедри загальної та соціальної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки, кандидата психологічних наук, члена Луцького комітету ВО «Свобода» Олексія Колісника «Духовний саморозвиток української нації». Про це повідомляє "Під прицілом". 

Як повідомив автор книги, загальний наклад становить 500 примірників. У видавництві твору йому допоміг волинянин, який зараз проживає у Словаччині. Сама книга за жанром нагадує науково-публіцистиний твір. У ній Олексій Колісник розмірковує над непростою долею українського народу, формуванням нації та перешкодами на цьому шляху.

Автор монографії розповів про те, що метою його твору, який побудований на історично-психологічному аналізі, є знайти відповіді на питання: хто такі українці, чи усвідомлюють вони себе українцями і куди вони йдуть.

«Я досліджував в першу чергу українську ідентичність, бо вона є основою духу українського народу. Українство завжди черпало свій дух в книзі, силі слова. Нам не варто надіятись на те, що хтось зверху нам допоможе побудувати Україну. Ми маємо це зробити самі», - наголосив Олексій Колісник.

Професор також відзначив, що його особливо зацікавив процес українського націотворення. «Дух – це те, що спонукає людину на самопожертву в ім’я спільноти, вищих цінностей. Він вищий за матеріальне. Я вважаю духовність рушієм розвитку спільноти, нації».

Олексій Колісник торкнувся проблеми сучасного соціального та національного гноблення українців, правління олігархічних кланів та чужих еліт. Член Луцького комітету ВО «Свобода» наголосив, що жахлива соціальна диференціація в Україні та низький рівень життя взаємопов’язані із невисоким рівнем національної свідомості та пасіонарності багатьох громадян.

«Ми маємо парадоксальну ситуацію. Сьогодні в Україні стараннями антиукраїнської влади непрестижно бути українцем. Лише націоналісти за духом і покликанням зможуть революційно змінити ситуацію в країні і відкрити шлях до відродження нації», - підсумував Олексій Колісник.