Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України ухвалила рішення перенести розгляд касаційної скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко на вирок у "газовій справі" на 26 червня.

Як передає кореспондент ВВС Україна Світлана Дорош, таким чином суд задовольнив клопотання прокурорів, які вважали, що касаційна скарга не може розглядатися без участі Юлії Тимошенко.

Захист екс-прем'єра заявив, що звернеться до Європейського суду з прав людини, не чекаючи рішення Вищого спецсуду.
"Я звертаюся до Януковича: якщо ви думаєте, що сьогоднішнім рішенням ви закрили нам дорогу в Європейський суд, ви помиляєтеся Сьогоднішнє засідання ми вважаємо остаточним рішенням і йдемо в Європейський суд з прав людини.", - сказав захисник Сергій Власенко журналістам.

Захисники екс-прем'єра наполягають на тому, що Кримінальний процесуальний кодекс не вимагає обов’язкової присутності засудженої особи, оскільки там вказується, що особа "може брати участь у засіданні", але це її право, а не обов’язок.
Як заявив захисник Олександр Плахотнюк, заява прокурорів про перенесення розгляду свідчить про намагання затягти процес касації. Він нагадав, що Юлія Тимошенко письмово звернулася до суду, сказавши, що суд може розглядати справу без неї.

Розгляд касації
Вищий спеціалізований суд України у вівторок розпочав розгляд касаційної скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко на вирок Печерського райсуду Києва, винесений у жовтні 2011 року, за яким вона відбуває покарання в Качанівській колонії.
Як передає наш кореспондент, з 9.00 ранку біля будівлі суду та на прилеглих вулицях зібралися сотні прихильників Юлії Тимошенко з прапорами партії "Батьківщина" та транспарантами з написом "Юлі волю".
Як повідомив журналістам захисник пані Тимошенко Сергій Власенко, присутність екс-прем'єра на засіданні суду, згідно з законом, необов’язкова.
"Ми очікуємо єдиного законного рішення – скасування вироку і закриття справи (...) Усі інші рішення суду будуть половинчастими, грою у юридичний футбол "
Сергій Власенко, захисник Юлії Тимошенко
"Ми очікуємо єдиного законного рішення – скасування вироку і закриття справи за відсутності складу злочину. Усі інші рішення суду будуть половинчастими, грою у юридичний футбол", - сказав захисник.
За словами пана Власенка, сьогодні влада готує рішення про відправлення кримінальної справи в апеляційний суд або суд першої інстанції. Таким чином, каже він, влада хоче продемонструвати Європі, "що щось відбувається".
Пан Власенко припустив, що після такого рішення протягом двох-трьох місяців, тобто до завершення чемпіонату Євро-2012, справу не розглядатимуть.
Захисник також сказав, що адвокати наполягатимуть на тому, щоб розгляд справи відбувся у вівторок у повному обсязі.
За його словами, яким би не було сьогоднішнє рішення, захист обов’язково звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

"Вони бояться її в Києві"
Відповідаючи на запитання ВВС Україна про те, чи зобов’язана буде Юлія Тимошенко залишатися у Качанівській колонії в разі, якщо Вищий спеціалізований суд поверне справу в суди нижчої інстанції, Сергій Власенко сказав, що відповідно до законодавства, вирок втрачає чинність і Юлія Тимошенко не може перебувати в колонії.
Водночас, у зв’язку з судовим розглядом іншої кримінальної справи – щодо корпорації ЄЕСУ – вона має залишатися в слідчому ізоляторі. Однак захисник висловив сумніви, що її переведуть до Київського СІЗО.
"Вони бояться її тут, у Києві, у київському СІЗО", - сказав він.
Сергій Власенко також сказав, що місце, де відбувається засідання суду, є символічним, оскільки саме тут у 2004 році ухвалювалося "доленосне рішення", після якого відбувся "третій тур" президентських виборів, у якому переміг Віктор Ющенко.
11 жовтня 2011 року Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.
У грудні апеляційний суд залишив цей вирок у дії, відхиливши всі клопотання захисту.
Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській колонії в Харкові. 9 травня її перевели до відомчої клініки "Укрзалізниці" в цьому місті для проходження курсу лікування.