Голова Волинської ОДА Борис Клімчук та його перший заступник Олександр Башкаленко не взяли участь у заходах із відзначення річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі біля Канева, які відбувались о 12 годині перед пам’ятником Кобзаря у Луцьку напроти головного корпусу Волинського національного університету імені Лесі Українки. Про це повідомляє "Під прицілом".

Акція відбулася біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Луцьку напроти головного корпусу Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Участь у покладанні вінків і квітів взяли: Луцький міський голова Микола Романюк, секретар міської ради Григорій Пустовіт, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк. З депутатів міської ради були присутні: Богдан Шиба, Юрій Вега, Любов Серба, Олег Чернецький, Святослав Боруцький, Василь Гриб.

Також відбулась коротка панахида.

На віче виступили члени Волинської обласної крайової організації товариства «Просвіта», зокрема голова організації професор Микола Кучерепа, заслужена вчителька Леся Ковальчук та письменник Василь Гей.

У своїх промовах члени «Просвіти» звернули увагу на нелегке становище, у якому сьогодні перебуває українська нація та українська мова.

Так, Леся Ковальчук відзначила, що «сьогодні Шевченко тут і ми з ним».

«Хочу наголосити, що Шевченко має залишатися тим потужним чинником єднання нації як може це робити провідник українського духу. Сьогодні ми по особливому відчуваємо ту розмову Шевченка з Україною... Від нас залежить, щоб ця розмова не була тихою і сумною, а наповнена великою радістю бачити Україну українською. Бо саме таку її вибудовував Шевченко у душах своїх сучасників і нащадків», - сказала заслужена вчителька.

Письменник Василь Гей наголосив, що поява Шевченка на цей світ не була випадковістю, а відповіддю на гніт і приниження українського народу.

«Особливо нам слід звертатися до Шевченка і сьогодні, коли деякі «-енки» з Верховної зради запускають в Україну тезу про так звану двомовність. Знаючи, що мова – це Божий дар і з мовою воювати неможливо.. У нашому місті Луцьку ми також бачимо приниження української мови. Коли є пошесть іноземщини, коли політик звертається з рекламних щитів до нас, українців, неукраїнською мовою. Це приниження нас своїй рідні землі», - відзначив Василь Гей.