Голова Волинської ОДА Борис Клімчук та його перший заступник Олександр Башкаленко не взяли участь у заходах із відзначення річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі біля Канева, які відбувались о 12 годині перед пам’ятником Кобзаря у Луцьку напроти головного корпусу Волинського національного університету імені Лесі Українки. Про це повідомляє "Під прицілом".
Акція відбулася біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Луцьку напроти головного корпусу Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Участь у покладанні вінків і квітів взяли: Луцький міський голова Микола Романюк, секретар міської ради Григорій Пустовіт, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк. З депутатів міської ради були присутні: Богдан Шиба, Юрій Вега, Любов Серба, Олег Чернецький, Святослав Боруцький, Василь Гриб.
Також відбулась коротка панахида.
На віче виступили члени Волинської обласної крайової організації товариства «Просвіта», зокрема голова організації професор Микола Кучерепа, заслужена вчителька Леся Ковальчук та письменник Василь Гей.
У своїх промовах члени «Просвіти» звернули увагу на нелегке становище, у якому сьогодні перебуває українська нація та українська мова.
Так, Леся Ковальчук відзначила, що «сьогодні Шевченко тут і ми з ним».
«Хочу наголосити, що Шевченко має залишатися тим потужним чинником єднання нації як може це робити провідник українського духу. Сьогодні ми по особливому відчуваємо ту розмову Шевченка з Україною... Від нас залежить, щоб ця розмова не була тихою і сумною, а наповнена великою радістю бачити Україну українською. Бо саме таку її вибудовував Шевченко у душах своїх сучасників і нащадків», - сказала заслужена вчителька.
Письменник Василь Гей наголосив, що поява Шевченка на цей світ не була випадковістю, а відповіддю на гніт і приниження українського народу.
«Особливо нам слід звертатися до Шевченка і сьогодні, коли деякі «-енки» з Верховної зради запускають в Україну тезу про так звану двомовність. Знаючи, що мова – це Божий дар і з мовою воювати неможливо.. У нашому місті Луцьку ми також бачимо приниження української мови. Коли є пошесть іноземщини, коли політик звертається з рекламних щитів до нас, українців, неукраїнською мовою. Це приниження нас своїй рідні землі», - відзначив Василь Гей.
Коментарі
николай
22.05.2012 18:58:13
Значит люди были заняты делом, не то что швондеры с просвіти.
петя
22.05.2012 19:15:54
конешна товарищи бабло тырили, им некогда, как и швонлеру никалаю
Матвій
23.05.2012 11:46:57
Шановні автори сайту! Заангажованість і націоналістичний уклін вашого ресурсу все дужче відбиває бажання його відвідувати! Маскуйте свої погляди хоч трохи, публікуйте різновекторні новини, а не лише направлені на чмиріння влади і прославляння "Свободи"... Повірте, більшості користувачам (а більшість, я переконаний, дотримується об'єктивних, нейтральних поглядів) такий фанатизм не до душі. Це лише відштовхне їх від вас. Ну не прийшли вони до пам'ятника Шевченку, і що? А якби прийшли, хтось став би жити краще? Хай краще ділом займаються. Тим більше - річниця перепоховання. Може ще на річницю з дня написання першої картини, і річницю дня ув'язнення збиратися? А що, чим ще займатися? Один п'ять років тільки те й робив, що ходив до пам'ятників і відкривав їх... Журналіст може зробити з мухи слона, але в цій новині і мухи немає...
зігмунд
23.05.2012 13:21:30
яким ділом займаються Клімчук і Башкаленко? тим самим що вже 20 років займається решта нашої "еліти". вам подобається результат їх роботи? ви щасливі що Україна найбідніша і найкорумпованіша країна Європи і не лише? тоді ви можете з похвалою ставитися ло діяльності Клімчука і Башкаленка які є лакнами системи
Матвій
23.05.2012 16:15:37
Ніхто їх не хвалив. А ви вважаєте, що відвідування усіх такого роду мироприємств - це обов'язок держчиновників? Яким ділом займалися в цей день Клімчук і Башкаленко краще запитатитися у них, або їх секретарів... Але не думаю, що вони в цей час безтурботно попивали пивко перед телевізором... Якщо і оцінювати чиновників, то явно не по тому біля скількох памятників і скільки формальних промов вони проголосили...
перехожий
23.05.2012 17:27:05
На заході був Курилюк - цього достатньо. А от щодо заангажованості сайту, то скажу, що не вірю в незаангажованість. Особисто мені цікаво бачити інформацію про опозицію, їх дії, погляди, заяви тощо. Решта занадто вже заангажовані владою. 13 травня відзначали 69 річницю утворення Колківської республіки. Я мало зустрів інформації про ці заходи на інших сайтах та друкованих ЗМІ Волині. Але ж як писати про цю річницю, як висвітлювати заходи? Річниця звільнення величезних територій в тилу німців, але ж звільняла УПА - писати не варто?! Як писати про захід, там не було жодного керівника обласного рівня. Тому, шановний Матвію, будьте теж об'єктивні й відмежовуйте сайт незалежний, навіть якщо з помилками та перегибами від рупорів влади.