Вчора у Луцькій міській раді в рамках проекту «Місто без ртуті» відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Обережно, ртуть, або куди подіти відпрацьовані ртутновмісні прилади», на якому обговорювалась проблема потрапляння в навколишнє середовище ртутовмісних відходів, а саме: люмінесцентних ламп та батарейок, - інформує «Під прицілом».
За словами начальника відділу екології Бориса Сороки, на сьогодні в Україні утилізація таких відходів практично не відбувається, а пункти здачі теж не працюють. Борис Сорока сказав, що здати відпрацьовані лампи волиняни можуть на двох підприємствах — «Рівне-Екохелп» і ВТП «Екоцентр» (Львів). Однак, для цього їм треба їхати за межі області, і до того ж за утилізацію однієї лампи просять 4,5 грн.
На круглому столі були також представлені результати дослідження ВОГМО «Волинський Інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив», яке показало, що практично 85% не знають про те, що батарейки містять ртуть. А вміст звичайної пальчикової батарейки, потрапивши в землю , отруює три кубометри ґрунту, або ж 400 літрів ґрунтових вод.
Під час круглого столу обговорювались різні варіанти вирішення проблеми. Учасники пропонували покласти завдання з утилізації відходів на виробників та імпортерів. Крім того, висувалась пропонувалось для початку створити приймальні пункти ртутовмісних відходів, аби зупинити безперервний процес їх потрапляння в навколишнє середовище, а вже потім думати над утилізацією. Однак, головний лікар міської санітарно-епідеміологічної станції Ульчак Іван Миколайович зазначив, що тох, хто візьме на себе відповідальність по зберіганню ртутовмісних відходів, повинен мати відповідну ліцензію, яка коштує 150-200 тис. грн.
У підсумку було прийняте рішення розробити спільно з міською радою звернення до Верховної Ради, президента та Кабінету Міністрів про вирішення даної проблеми на законодавчому рівні.
Коментарі
коментарів немає