Український журнал Forbes у своєму свіжому номері підняв питання перевірок бізнесу з боку силовиків, що почастішали у рік парламентських виборів.

Так, видання наводить у приклад сімферопольську компанію Південь-Транс, в чий офіс в середині травня увірвалися співробітники кримського УБЕЗ: показавши документи про порушення кримінальної справи за фактом несплати податків в розмірі 2500000 грн, міліціонери приступили до обшуку.

«Навіть якщо є кримінальна справа, це не дає УБЕЗівцям права громити офіс і грубити співробітникам», - обурюється власник компанії, колишній кримський прем'єр Сергій Куніцин.Журнал з'ясував, що Південь-Транс не єдина кримська компанія, де після травневих свят побували візитери в масках. Гості в погонах відвідали також офіс мережі заправок Крімнафтогазпостачання і сімферопольскуюфірму Чисте місто плюс.

Forbes додає, що справа не обмежується Кримом: два незалежних один від одного джерела повідомили виданню, що обшуки пройшли і в головному офісі донецької компанії Coal Energy, акції якої торгуються на Варшавській фондовій біржі. Прес-служба підприємства цей факт заперечує.

Тим часом, 8 травня відбувся обшук в офісі будівельної компанії ТММ, а ще через тиждень УБЕЗ вилучило 23 сервери у фірми Евос, які обробляли інформацію про виклики для київських служб таксі.

Крім того, Податкова перевірка проводиться і на двох заводах, які входять до Інтерпайпу Віктора Пінчука, - Новомосковському трубному та Нижньодніпровському трубопрокатному.

«За перші дві декади травня до нас надійшло понад 40 подібних сигналів. Це в рази більше, ніж у попередні місяці», - зазначає директор Антирейдерського союзу підприємців Андрій Семидідько.

Зі свого боку, Куніцин впевнений, що силовики - просто інструмент в політичній боротьбі. «Влада розуміє, що я можу виграти вибори в Раду за будь мажоритарному округу в Криму. Вони думають, що такі дії злякають мене і я прийду домовлятися. Не дочекаються!», Вважає він.Видання відзначило при цьому, що не всі бізнесмени такі сміливі: на початку травня лідер об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив, що можливі спонсори його виборчої кампанії піддалися тиску і один з них вже відмовився від фінансування.Нагадаємо, що в середині травня про вихід з опозиційного Фронту змін, очолюваного Яценюком, оголосив співвласник мережі супермаркетів Фуршет Ігор Баленко.

Forbes також пише, що політконсультанти пов'язують активізацію правоохоронних органів з майбутньою кампанією з виборів до Верховної Ради.