Сьогодні у Луцькій міській раді відбулась нарада з питань знищення та перешкоджання подальшому поширенню на території міста небезпечних видів рослини: борщівника Сосновського та амброзії полинолистої, інформує «Під прицілом».

За словами начальника управління охорони здоров’я Федора Кошеля борщівник Сосновського небезпечний тим, що контакт з ним може спричиняти опіки ІІ ступеня, які важко лікуються. Якщо все ж таки вже так трапилось, що відбувся контакт з рослиною, то потрібно добре промити місце дотику водою, робити холодні компреси і ні в якому разі не розтирати, щоб не відбулось потрапляння речовин в кров. Що стосується амброзії полинолистої, то вона є надзвичайно сильним алергеном, навіть якщо рослина росте за 2-3 км від людини, то спричиняє досить сильні алергічні реакції дихальних шляхів.

Як повідомив начальник відділу екології Борис Гнатович Сорока у Луцьку ситуація з засміченням даними бур’янами – досить серйозна. Зокрема, осередки борщівника у місті знаходяться у великих кількостях на території Луцької дитячої залізниці, на вул. Глушець і навіть біля мурів Луцького замку, жахлива ситуація також на р. Жидувка. Осередки ж амброзії полинолистої в основному зустрічаються на вулицях Ківерцівська, Чернишевського та Конякіна.

В населених пунктах найкращим методом боротьби з цими бур’янами є косіння кілька раз на рік, адже хімічна обробка заборонена.

Заступник начальника Державної інспекції з карантину по Волинській області Євгенія Лихач попросила усіх, хто виявить рослини, схожі на амброзію полинолисту та борщівник, телефонувати за номером 77-24-10.

Крім того, Борис Сорока повідомив, що за допущення засмічення та не вжиття заходів щодо очищення територій від цих небезпечних рослин передбачена адміністративна відповідальність: фізичні громадяни – від 340 до 1360 грн, а суб’єкти господарської діяльності – 850-1700 грн.