Органи прокуратури області із залученням спеціалістів перевірили додержання органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, дитячими закладами оздоровлення та відпочинку вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області.

Перевірки встановили, що всупереч вимогам статті 7 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» не всім дитячим оздоровчим закладам Волині надано пільги щодо оплати комунально-побутових послуг, придбання продуктів харчування, сплати місцевих податків та зборів.

Виявлено й ряд порушень у діяльності закладів оздоровлення та відпочинку дітей.

Перевіркою використання бюджетних коштів на оздоровлення та відпочинок дітей Любомльською міжрайонною прокуратурою із залученням працівників державної фінансової інспекції у відділі освіти Любомльської райдержадміністрації встановлено безпідставне списання продуктів харчування в таборах з денним перебуванням у вихідні дні за період 2011 року на загальну суму 1435 гривень, а у відділі освіти Шацької райдержадміністрації - на загальну суму 15036 гривень. За поданнями прокурора на адресу голів Любомльської та Шацької районних державних адміністрацій до бюджету повернуто понад 16 тис. грн.

Виявили перевірки випадки неналежного обстеження органами державної влади та контролю умов у таборах із денним перебуванням з метою їх відкриття. Так, заклади відпочинку при Шепельській та Усичівській загальноосвітніх навчальних закладах Луцького району прийняті комісією у складі головного державного інспектора з питань пожежної та техногенної безпеки, головного державного санітарного лікаря м. Луцька та Луцького району, головного державного інспектора управління держгірпромнагляду у Волинській області, методиста відділу освіти Луцької райдержадміністрації з підписанням відповідного акту без відвідування цих закладів. Прокурором Луцького району щодо посадових осіб порушено дисциплінарні провадження.

Проведеними перевірками виявлено також ряд порушень санітарних норм в діяльності дитячих оздоровчих закладів, що свідчить про відсутність належного контролю з боку санітарно-епідеміологічної служби.

Працівниками Локачинської районної СЕС перед відкриттям таборів з денним перебуванням було проведено перевірки додержання санітарних норм та правил у їх діяльності, в ході яких порушень не знайдено. Прокуратура ж району встановила, що в п’ятьох таборах при навчальних закладах не дотримується протиепідемічний режим на харчоблоках, не функціонують умивальники, відсутній в достатній кількості кухонний посуд, не створено належних умов по дотриманню правил особистої гігієни, не в повному обсязі забезпечено заклад дезінфікуючими засобами, що є порушенням Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Прокурором району порушено дисциплінарні провадження щодо керівників дитячих закладів відпочинку, а також винесено постанову про порушення дисциплінарного провадження відносно працівників відділення гігієни дітей та підлітків Локачинської СЕС.

Любомльський міжрайонний прокурор встановив порушення передбаченого порядку харчування дітей у таборах із денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах Любомльського та Шацького районів. Там були відсутні документи, що засвідчують якість та безпечність продуктів харчування. Прокурором порушено п’ять дисциплінарних проваджень щодо директорів закладів відпочинку.

За результатами проведених перевірок органами прокуратури області заявлено один позов, внесено 13 подань, в тому числі у обласну державну адміністрацію, принесено 2 протести, винесено 18 постанов про порушення дисциплінарних проваджень, до бюджету повернуто 16 тис. грн., до дисциплінарної відповідальності наразі притягнуто 9 посадових осіб.