Сьогодні у Луцьку презентували проект Волинського Інституту Права «Покращення професійного рівня, соціальної адаптації та рівня зайнятості Волинської молоді». Про це повідомили організатори заходу

Захід відвідали: Едуард Неймарк, директор Луцького міського центру зайнятості, Наталя Балакіна, начальник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості, Олена Комар, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та наданню послуг роботодавцям, Петро Лавринюк, директор Обласного молодіжного центру праці, Вікторія Демчук, головний спеціаліст Управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

Проект став переможцем конкурсу соціального замовлення Управління у справах сім’ї, молоді та спорту. За словами Вікторії Демчук, головного спеціаліста Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, проектних заявок на конкурс було чимало, але автори даного проекту зуміли охопити не тільки обласний центр, а й райони області, де проблема також існує і навіть прогресує, а також гармонійно поєднати зусилля тих сторін, які є дотичними до проблеми молодіжного працевлаштування та можуть сприяти її вирішенню, зокрема, це органи місцевого самоврядування, центри зайнятості, бізнес та громадський сектор.

«Ми хочемо, щоб до проекту долучились ті установи та організації, які є дотичними та зацікавленими до підвищення рівня зайнятості молоді,» - каже Ірина Гайдучик, керівник проекту, - «тому нашими партнерами виступили Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Волинський обласний центр зайнятості та Волинський обласний центр праці. Робимо, великий акцент на громадський сектор, адже це великий і потужний ресурс для набуття досвіду для молоді. А саме досвід, точніше, його відсутність сьогодні не дає багатьом молодим перспективним людям із світлими головами знайти роботу.

В межах проекту буде створений «Центр Інтернів». Саме Центр Інтернів буде місцем, де крім теоретичної інформації надаватиметься практична допомога молоді. Вже з червня цього року працівники Центру Інтернів створюватимуть бази громадських організацій, які мають потребу у кадрах та бажання допомогти молоді. Звернувшись до Центру, молоді люди зможуть отримати пропозиції волонтерства у тій чи іншій громадській організації за спеціальністю, яка їх цікавить.

Відтак, ще будучи студентами, вони зможуть виконувати певне коло обов’язків у громадській організації, відповідно до того профілю, який їм цікавий, на протязі одного-трьох місяців. Звичайно, такий досвід у трудову книжку записуватись не може, але молода людина отримає сертифікат із детальним зазначенням того обсягу та напрямку роботи, яку вона виконувала. Що робити потім – вирішувати самому студенту: він може залишитись працювати у громадській організації, або ж впевнено постати перед роботодавцем, маючи на руках свідоцтво про свої практичні знання, навички та вміння, а за плечима – неоціненний досвід. Студенти, які долучаться до проекту, стануть, фактично, новим поколінням випускників, які не тільки знають, а й вміють.»

Ще одним важливим компонентом, який відіграє не останню роль у працевлаштуванні молоді, є бізнес. Адже саме приватні організації та підприємства забезпечують левову частку робочих місць. Тому потрібно показати та всебічно висвітлити ті переваги, які отримує роботодавець, беручи на роботу молодого і недосвідченого працівника. До речі, у Луцьку є бізнесові структури, які закладають та реалізовують політику соціальної корпоративної відповідальності, спрямованої на працевлаштування молоді. І такі практики мають бути популяризовані, служити прикладом для інших організацій. З цією метою в рамках проекту буде проведено конкурс на кращий проект соціальної корпоративної відповідальності для працевлаштування молоді.

Представники центру зайнятості, що є експертами з проблеми молодіжного працевлаштування, дають високі оцінки проекту. Наталя Балакіна, начальник відділу організації профорієнтації, зазначає: «На сьогоднішній день, 48% із зареєстрованих у центрі зайнятості безробітних, а це майже половина – саме молодь. В той же час 71% із працевлаштованих осіб – також люди до 35 років, тобто молоді люди хочуть працювати і є найпривабливішою для роботодавців віковою категорією, однак для того, щоб підвищити рівень зайнятості молоді. Потрібно підготувати і правильно налаштувати ті сторони, які безпосередньо беруть участь у процесі працевлаштування, тобто, студентів та роботодавців. Проект «Покращення професійного рівня, соціальної адаптації та рівня зайнятості Волинської молоді» дозволить студентам планувати кар’єру ще з першого курсу, набути потрібний практичний досвід ще під час навчання, відкрити і показати для них нові можливості та об’єднати широке коло партнерів для вирішення спільної проблеми».

Едуард Неймарк, директор Луцького міського центру зайнятості також позитивно відгукується про ініціативи авторів проекту. На його думку, реалізація такого проекту дозволить молоді бути більш впевненою у своїх силах та подолати «страх перед роботодавцем», який часто стає каменем спотикання для молодих по шукачів роботи.