Вчора мешканцям обваленого будинку у Луцьку на вулиці Рівненській, 109 вручили висновки експертного обстеження їхнього будинку. У висновках надано рекомендації щодо того, як і де варто ремонтувати і укріплювати будинок.
Як повідомляє «ВолиньPost», документ передали людям у четвер, 5 липня в облдержадміністрації.
Проте немає інформації про реальну причину його обвалу, себто відповіді на питання: чому ж втратив несучу здатність міжвіконний простінок 1-го поверху, що й спричинило обвал?
«Нам подзвонили і просто сказали. Що є вже висновки, приходьте, забирайте», ‒ розповіла одна з мешканок будинку.
Обстежували будинок і надали свої висновки експерти з Лабораторії будівельних конструкцій та споруд Національного університету водного господарства та природокористування.
У висновку йдеться, що будинок знаходиться в аварійному стані. Не дозволяється подальша експлуатація квартир між 1 та 2 підʼїздами.
Фахівці рекомендують терміново виконати посилення простінків і другого поверху, оскільки їхня «несуча здатність недостатня для сприйняття навантаження».
Це пояснюють низькою маркою розчину та відсутністю армування цегляної кладки міжвіконних простінків.
Частину будинку треба демонтувати ‒ вважають експерти.
«Технічний стан будівельних конструкцій квартир між 1 та 2 підʼїздами ‒ аварійний (подальша їх експлуатація не допускається)», ‒ пишуть вони.
«Виконати демонтаж всіх конструкцій (цегляні стіни, плити покриття та перекриття, перемички) в межах між несучими стінами 1 та 2 підʼїздів будинку», ‒ рекомендують спеціалісти.
Як випливає з висновку, роботи, які свого часу проводилися в магазині, таки вплинули на фундамент ‒ він просів. А це спричинило тріщини на верхніх поверхах.
Йдеться про добудову першого поверху, яку зробив магазин у 2004 році.
«При будівництві одноповерхової прибудови в торцевій частині будівлі, частина конструкцій покриття обперта на торцеву стіну житлового будинку. Вздовж стіни житлового будинку влаштовано фундамент на глибині 1,5 м (що вище існуючого фундаменту), на який обпирається цегляна стіна прибудови.
Вище перераховані елементи збільшили навантаження на існуючий фундамент, що спричинило незначне його просідання. Внаслідок цього порушилася цілісність зʼєднання між торцевою та повздовжньою внутрішньою стінами житлового будинку і на 3-5 поверхах виникли тріщини. На даний момент деформування основ під фундаментами стабілізувалися.
Для подальшої надійної сумісної роботи торцевої самонесучої та внутрішньої повздовжньої несучої стін будинку, необхідно виконати посилення зʼєднання», ‒ йдеться у висновку.
Окрім вказаних робіт, фахівці рекомендують на стіни 1 та 2 поверхів після знесення штукатурки нанести просочувальну рідину, яка посилить міцність стін.
Також треба виконати ремонт балконних плит, козирків над підʼїздами та змінити покрівлю з прокладанням мінераловатних плит.
Нагадаємо, що у попередніх висновках, озвучених 20 червня, спеціалісти рекомендували підсилити простінки лише першого поверху. Роботи з укріплення простінків уже тривають.
Коментарі
Наталка
10.07.2012 14:00:13
Остаточні висновки експертів по зруйнованому будинку, м'яко кажучи, неповні та недосконалі. У висновках немає конкретики, та абсолютно не розкрита причина руйнування. Ми будемо оскаржувати ці вмсновки в прокуратурі! Так комісія не працює. Документ по такій трагедії не може підписувати одна особа, старший науковий співробітник. Де ж КОМІСІЯ??? В одній особі??? І це при двох смертельних випадках і 28ми напівзруйнованих квартирах???? СОРОМ ВЛАДІ!!!