Під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель розповів про хід реформування системи охорони здоров'я.
Про це повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міської ради.
За його словами, реформування галузі охорони здоров`я проводиться для підвищення доступності медичної допомоги населенню шляхом чіткого структурного розмежування первинного, вторинного і третинного рівнів медичної допомоги, створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та госпітальних округів, наданні переваги інституту сімейної медицини, розділення функції швидкої та невідкладної медичної допомоги.
У місті Луцьку проведено перший етап реформування. Підготовлена схема реформування галузі охорони здоров`я міста. Проводилось широке інформування громадськості про її необхідність. Вивчалась позиція населення та фахівців щодо зміни порядку надання медичної допомоги. Визначалась потреба у кадрових та матеріально-технічних ресурсах.
Сьогодні у місті функціонує чотири поліклініки та дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з денними стаціонарами. Амбулаторно-поліклінічні заклади мають статус окремої юридичної особи. Це дало можливість раціонально розподілити бюджетні кошти між видами надання медичної допомоги, як це передбачено реформою. Проведено перенавчання усіх дільничних лікарів-терапевтів та дільничних медичних сестер на лікарів та медичних сестер загальної практики-сімейної медицини.
На цей час все доросле населення обслуговується за сімейним принципом та 20% дитячого населення. У поліклініках функціонально розділені рівні надання медичної допомоги. Введено посади заступників головного лікаря із надання першого та другого рівнів медичної допомоги. З жовтня 2011 року в поліклініках замість сімейних відділень створені Центри первинної медико-санітарної допомоги, як структурні підрозділи закладів.
25 листопада 2011 року відбулась виїзна колегія управління охорони здоров`я Волинської обласної державної адміністрації, на якій високо оцінено роботу по реформуванню галузі охорони здоров`я міста Луцька.
Проведено значну роботу з розмежування екстреної та невідкладної медичної допомоги. Відкрито пункти невідкладної медичної допомоги у поліклініках міста та додаткові пункти станцій швидкої медичної допомоги у мікрорайонах міста, що покращило профільність їх виїздів та забезпечило 10-хвилинний доїзд на виклик. Проте, парк санітарних автомобілів станції вимагає невідкладного оновлення.
Федір Кошель наголосив, що відповідно до чинних нормативно-розпорядчих документів до кінця поточного року нам необхідно реорганізувати існуючу мережу амбулаторно-поліклінічних закладів у комунальні заклади: два центри первинної медико-санітарної допомоги з підпорядкуванням їм існуючих амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та два консультативно-діагностичні центри для дорослих і дітей.
Перший заступник міського голови Святослав Кравчук зазначив, що до реалізації будь-якої реформи, особливо у медицині, необхідно підходити обережно та зважено.
Він наголосив, що у місті пророблена значна робота у цьому питанні. У нас діють дві хороші амбулаторії. Нині, за його словами, розглядається питання про створення нових, зокрема, на вул. Дубнівській.
Святослав Кравчук, що нині інститут сімейних лікарів працює неналежним чином. За його словами, необхідно фінансово стимулювати працівників цієї професії, аби сюди йшли справді професійні спеціалісти. Святослав Кравчук зазначив, що нині на одного сімейного лікаря припадає багато людей, і вони фізично не в змозі якісно надавати їм послуги.
Свої думки з цього питання також висловили члени виконавчого комітету Григорій Пустовіт, Юрій Вербич, Євген Мельник, Василь Байцим.
У Луцьку завершено перший етап реформування медичної галузі
п'ятниця, 06.07.12 15:46Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає