На Волині через необлаштовані пляжі гинуть люди. Літо в розпалі, а облаштовувати зони для купання в області не поспішають.

У більшості місць масового відпочинку немає рятувальників, дно не досліджене, на водоймах немає буйків, які попереджають про небезпечні місця. У краю озер та річок працює лише півсотні офіційних пляжів. Та місць для відпочинку вчетверо більше, кажуть у МНС. У трьох районах облаштовувати пляжі відмовилися взагалі, повідомляє Катерина Вознюк, «ФАКТИ», ICTV.

«Є у нас такі райони, де не визначено жодного місця для купання, було додаткове рішення комісії щодо того, аби повторити комісію, яка могла б обслідувати місцеві водойми, проводиться робота щодо додаткового узаконення стихійних місць масового відпочинку», – каже головний інспектор управління Держтехногенбезпеки у Волинській області Роман Дмитерчук.

Облаштовувати пляжі дорого, кажуть господарники районів. Треба оплатити навчання рятувальників, виділити з бюджету заробітну плату за літо, а ще закупити весь необхідний інвентар. Брати на себе відповідальність за безпеку відпочивальників не хочуть. Тому просто забороняють людям купатися.
«Якщо облаштовувати пляж, одразу матимеш справу з різними довідками. Я міг би зробити заради блага, але через власну ініціативу зараз оббивати пороги тим всім чиновникам, на сьогоднішній день усі витрати на облаштування – зайві, в нас і так грошей немає», – говорить орендар ставка Микола Лафета.

У спеку на водоймах – сотні людей. На всіх офіційних пляжів з рятувальниками не вистачає. Тому купаються, де можуть – дно озер та річок обстежують самотужки, про безпеку на воді дбають теж самі.

«Звичайно, повинні облаштовувати пляжі, людям треба десь відпочивати – в таку спеку людям нікуди діватися», – каже відпочивальниця Неля.

За перший місяць літа на воді загинуло 15 волинян, і ще 15 – з початку року. Люди впевнені: якби для відпочинку на водоймах було більше облаштованих місць, то трагічних випадків можна було б уникнути.